Napisane przez 5:29 pm Ciekawostki

Nakładacz stomatologiczny – do czego służy i jaki wybrać?

W gabinecie stomatologicznym potrzebnych jest wiele profesjonalnych narzędzi i preparatów. W swojej praktyce na pewno nie obędziesz się bez nakładaczy stomatologicznych. Do czego dokładnie one służą i jakie najlepiej wybrać? Podpowiadamy!

Czym jest nakładacz stomatologiczny?

Nakładacze stomatologiczne to jedne z najczęściej używanych przez dentystów narzędzi. Przydają się przede wszystkim w stomatologii zachowawczej podczas wypełniania ubytków zębowych. Dzięki nim z łatwością można wprowadzić do ubytku materiał służący do jego wypełnienia.

Jakie nakładacze stomatologiczne warto wybrać?

Zastanawiasz się, dlaczego nakładacz stomatologiczny jest aż tak potrzebny? Otóż musisz wiedzieć, że zapewnia on wysoką precyzję, która w przypadku zabiegów dentystycznych jest niezwykle ważna. W związku z tym przy jego wyborze koniecznie zwróć uwagę na ergonomiczny kształt i wygodę użytkowania. Bardzo ważne jest też tworzywo, z którego zostało wykonane narzędzie, gdyż od tego może zależeć jego trwałość. Poza tym zastanów się, jakie rozmiary nakładaczy są Ci potrzebne. Bez wątpienia najlepiej mieć ich jak najwięcej.

Jaki nakładacz stomatologiczny będzie najlepszy?

Chcesz wiedzieć, jaki nakładacz stomatologiczny najlepiej się sprawdza? Warto zainwestować m.in. w nakładacze Polydent pokryte azotkiem cyrkonu. Wyróżniają się one przede wszystkim dużą wytrzymałością i ergonomią. W końcówkach roboczych mają okrągłe i podłużne otwory, które umożliwiają wygodną i precyzyjną aplikację substancji czynnych, zwłaszcza do bruzd okołoimplantowych.

Dobrym rozwiązaniem są m.in. nakładacze stomatologiczne dwustronne, które pozwalają wprowadzać, formować i opracowywać wypełnienia. Na dwóch końcach znajdują się ustawione pod kątem łopatki, gwarantujące wysoką precyzję pracy z wypełnieniami. Dobrze sprawdzają się te narzędzia, które mają rowkowaną powierzchnię. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nie wyślizgną Ci się z dłoni.

Jeśli zastanawiasz się, jaki nakładacz wybrać, rozważ także zakup narzędzi marki Pol-Intech. Na uwagę zasługuje zwłaszcza nakładacz z karbowanym, a zarazem lekkim uchwytem, który zapewnia wysoki komfort pracy. Poza tym jest on wykonany z nierdzewnej i kwasoodpornej stali.

Jak widać, nakładacz stomatologiczny to bardzo przydatne narzędzie w praktyce dentystycznej. Dzięki niemu z łatwością poradzisz sobie z pracą z wypełnieniami. Jeśli skorzystasz z naszych rad, na pewno uda Ci się znaleźć wytrzymały i komfortowy w użytkowaniu nakładacz.

Visited 56 times, 1 visit(s) today
Zamknij