Nielegalne automaty gier w Zabrzu przejęte przez policjantów

nielegane automaty do gier hazardowych

Policji udało się przejąć kilka nielegalnych automatów do gier dzięki zgłoszeniowi w Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Udało się to dzięki interwencji I Komisariatu Policji w Zabrzu oraz pomocy z funkcjonariuszami z Krajowej Administracji Skarbowej. Nielegalne automaty do gry znaleziono w centrum Zabrza. Właścicielom automatów grozi do 3 lat więzienia.

Wczoraj, tuż przed północą, policja otrzymała informację, która doprowadziła ich do budynku w centrum miasta, gdzie znaleźli nielegalne automaty do gier. Policjanci weszli do wskazanego lokalu i znaleźli tam 5 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Naruszenie przepisów o grach losowych oznacza, że mundurowi przejęli kontrolę nad urządzeniami służącymi do nielegalnego hazardu.

Teraz funkcjonariusze próbują ustalić, ile nielegalnie zarobił salon gier przed zamknięciem. Za prowadzenie gry losowej bez wymaganego zezwolenia lub licencji grozi wysoka kara grzywny lub nawet odsiadka w więzieniu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa nieprzerwanie od pięciu lat. To doskonały przykład bardzo dobrej współpracy na rzecz poprawy bezpieczeństwa.

Jeśli jesteś świadkiem przestępstwa lub wykroczenia możesz skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń anonimowo wskazując lokalizację danej sytuacji. Takie zgłoszenie trafia bezpośrednio do dyspozytora i nigdy nie jest ignorowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Działania „NURD” na drogach Zabrza

Termin NURD jest często używany w doniesieniach medialnych na temat działań polskiej policji. Skrót NURD oznacza Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Jest to cykliczna, ogólnopolska akcja polskiej policji mająca na celu poprawę warunków bezpieczeństwa osób bardziej narażonych na poruszanie się po drogach, takich jak spacerowicze, biegacze i rowerzyści. Na śląskich drogach w tym roku doszło do […]

czytaj więcej
kandydat po na prezydenta zabrza

Kogo PO wystawi na prezydenta Zabrza?

Termin wyborów samorządowych w tym prezydenta naszego miasta przesunął się w związku z ustawą przedłużenia kadencji. Przed ustawą do wyborów doszłoby jesienią 2023 roku, stąd można było zaobserwować aktywność obecnych władz w różnych miastach, także w Zabrzu. Obecnie jednak po wdrożeniu ustawy przez rząd kadencja zostaje przedłużona do dnia 30 kwietnia 2024 r. Marek Morowiak […]

czytaj więcej
Pogoda w weekend Zabrze

Pogoda w weekend Zabrze

Prognoza pogody dla Zabrza na ten weekend Najbliższy weekend nie będzie bardzo mroźny, temperatura w ciągu dnia będzie na plusie wahając się od 1°C do 4 °C. W sobotę temperatura wyniesie około maksymalnie 4 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia może padać deszcz. W niedzielę temperatura powinna maksymalnie 2 stopni Celsjusza, za to bez opadów. […]

czytaj więcej
ddd