Napisane przez 7:08 pm Ważne w mieście

Raport akcji „Prędkość” zabrzańskiej policji

Zabrzańska policja zatrzymała 80 kierowców za wykroczenia oraz zatrzymała dwa prawa jazdy w ramach akcji „Prędkość”. Były to wydarzenia z 81 przeglądów pojazdów w kraju. Jeden kierowca został przyłapany na przekraczaniu 86 kilometrów na godzinę w terenie zabudowanym.

Od godzin porannych na drogach naszego miasta odbywają się ogólnopolskie akcje „Prędkość”. Policja skontrolowała już 81 pojazdów, 80 naruszyło prędkość. Kierowca z Bytomia był w stanie jechać z prędkością 136 km/h w terenie zabudowanym, gdzie jest ograniczenie 50 km/h. Kierowca z Rudy Śląskiej również znacznie przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowca jechał z prędkością 102 kilometrów na godzinę, czyli dwa razy szybciej niż dozwolone 50 kilometrów na godzinę. Policjanci za każdym razem odbierali im prawa jazdy.

Policja z Zabrza apeluje o rozwagę podczas jazdy samochodem. Nadmierna prędkość jest najczęstszą przyczyną tragicznych wypadków, a wszyscy chcemy bezpiecznie dotrzeć do domu, do pracy, do celu. Pamiętajmy o tym, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij