Napisane przez 12:14 pm Ciekawostki

Nieznajomość języka angielskiego – małe czy duże utrudnienie?

Współcześnie praktycznie każdego dnia mamy w jakimś stopniu kontakt z językiem angielskim. Osoby, które opanowały go w stopniu biegłym, czerpią z tego tytułu wiele korzyści – mają większe szanse na lepszą pracę, mogą swobodnie wyjeżdżać za granicę itp. Co jednak z tymi, którzy nie mogą się tym pochwalić? Wyjaśniamy, czy nieznajomość języka angielskiego faktycznie jest utrudnieniem!

Jak dużym utrudnieniem jest nieznajomość języka angielskiego?

Dzięki nowoczesnej technologii ma się nieograniczony dostęp do słowników i translatorów. Nowoczesne aplikacje są w stanie w czasie rzeczywistym tłumaczyć mowę czy tekst. Czy nieznajomość angielskiego jest faktycznie dużym utrudnieniem? Okazuje się, że niestety tak.

W życiu codziennym w pewnym stopniu można radzić sobie bez języka, posiłkując się wspomnianymi powyżej narzędziami. Jeśli jednak lubi się wyjazdy za granicę, można mieć problem. Kłopotliwe są też wszelkie sytuacje, w których wypadałoby znać przynajmniej podstawy, np. gdy do grupy znajomych dołączy obcokrajowiec czy ktoś zapyta o drogę na ulicy.

Nieznajomość angielskiego jest jednak najbardziej problematyczna na ścieżce rozwoju edukacji i kariery zawodowej. Zamyka wiele możliwości i może prowadzić do wielu trudnych sytuacji. Współcześnie praktycznie uniemożliwia rozwój oraz znacznie ogranicza szanse na dobre zarobki.

Dlaczego warto znać język angielski?

Kiedy dobrze opanuje się angielski, o wiele łatwiej można znaleźć dobrze płatną pracę. Obecnie niemalże w każdej branży wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość tego języka. Nawet jeśli nie jest obowiązkowym warunkiem zatrudnienia, zawsze stanowi dużą zaletę, na którą pracodawca na pewno zwróci uwagę.

Osoby biegle posługujące się angielskim mogą pracować w międzynarodowych firmach, a nawet wyemigrować za granicę. Otworem stoją przed nimi także zagraniczne szkoły i uniwersytety. Do tego oczywiście mogą swobodnie zwiedzać praktycznie cały świat.

W Internecie większość materiałów jest publikowanych właśnie po angielsku. Język ten przydaje się również przy obsługiwaniu rozmaitych urządzeń elektronicznych. Warto też zwrócić uwagę na to, że dzięki znajomości języka angielskiego można poznawać nowych ludzi i kultury, ale też książki, artykuły, filmy, muzykę, podcasty, gry komputerowe itp. Wiele cennych materiałów jest nieprzetłumaczonych na język polski. Szkoda tracić możliwość ich odkrywania.

Jak szybko nauczyć się angielskiego?

Jak widać, nieznajomość języka angielskiego rzeczywiście jest dużym utrudnieniem. Współcześnie jest to wręcz obowiązkowa umiejętność, szczególnie w przypadku reprezentantów młodszych pokoleń. Każda ambitna osoba, która chce się rozwijać, jest ciekawa świata i po prostu nie chce narażać się na kłopotliwe sytuacje, koniecznie powinna opanować podstawy, by być przynajmniej komunikatywna.

Chcesz zapisać się na kurs? Aby dobrze wybrać grupę, zrób test poziomujący z angielskiego online.

Visited 16 times, 1 visit(s) today
Zamknij