Napisane przez 9:07 pm Ciekawostki

Oszustwo MMS: Fałszywe usługi erotyczne i kradzież pieniędzy

Oszustwo związane z fałszywymi wiadomościami MMS dotyczącymi usług erotycznych coraz częściej staje się powodem kradzieży pieniędzy.

Niebezpieczne wiadomości MMS wprowadzają w błąd odbiorców, sugerując, że zostali zapisani do serwisu związane z przesyłaniem zdjęć o treści erotycznej. W rzeczywistości, taki serwis wcale nie został aktywowany. Głównym celem takiej wiadomości jest wyciągnięcie pieniędzy od odbiorcy, który, zaniepokojony i zdezorientowany, chce jak najszybciej wycofać się z usługi.

Wiadomość składa się z kilku części. Wstępem jest fałszywe powiadomienie o aktywacji serwisu z treściami dla dorosłych, którego odbiorca miałby teraz korzystać. Następnie, w celu wywołania poczucia pilności, wiadomość zawiera instrukcje dotyczące wypisania się z usługi. Aby to zrobić, odbiorca musi wysłać wiadomość o treści „KONIEC” na podany numer. Jednak wykonanie tej czynności prowadzi do obciążenia konta o kwotę ponad 11 zł.

Fałszywe wiadomości mają na celu wyłudzenie pieniędzy od przestraszonych odbiorców, którzy, działając w panice, pragną jak najszybciej zrezygnować z rzekomo aktywowanej usługi. Warto zauważyć, że każda wiadomość wysłana na podany numer będzie powodowała pomniejszenie salda o kwotę określoną w treści wiadomości.

W przypadku otrzymania informacji o zapisaniu się do nieznanej usługi premium, zamiast podejmować pochopne działania, warto skontaktować się z operatorem sieci komórkowej i zasięgnąć porady konsultanta. Można także poprosić o zablokowanie wszystkich usług opartych na płatnościach SMS i WAP Billing – takich, które generują opłaty za otrzymanie SMS-ów lub za dostęp do określonych stron internetowych. Warto również dokładnie przeanalizować regulamin świadczenia usługi, aby sprawdzić, jak z niej zrezygnować. Tylko wówczas unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek związanych z utratą naszych pieniędzy.

źródło: Policja Zabrze

Visited 8 times, 1 visit(s) today
Zamknij