Napisane przez 1:43 pm Z regionu

Policja ćwiczy w Chorzowie przed meczami piłki nożnej i imprezami masowymi

W ostatnim tygodniu na stadionie Ruchu Chorzów odbyło się szkolenie policjantów, którzy przećwiczyli działania podczas imprez masowych, w tym meczów piłki nożnej. W związku z dużą liczbą osób, które gromadzą się w jednym miejscu, policjanci muszą być odpowiednio przygotowani, aby stawić czoła wszelkim zagrożeniom. W skład Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji najczęściej wchodzą policjanci służby patrolowej, którzy są powoływani na potrzeby zabezpieczenia różnego rodzaju wydarzeń.

Podczas szkolenia, które odbyło się na terenie stadionu piłkarskiego, policjanci z Bytomia, Chorzowa, Piekar Śląskich i Tarnowskich Gór przećwiczyli różne warianty współdziałania. Pierwszym etapem szkolenia była musztra policyjna oraz przypomnienie obsługi sprzętu policyjnego, który jest wykorzystywany do przywracania ładu i porządku publicznego w trakcie zamieszek. Następnie policjanci przystąpili do praktycznej części szkolenia.

W ramach szkolenia, część z mundurowych odegrała rolę chuliganów, którzy na jednym z sektorów stadionu odpalili race i petardy. Policjanci musieli szybko interweniować, ponieważ kibice zaczęli okazywać agresję. W czasie interwencji policyjny oddział został obrzucony butelkami, a brak reakcji na wezwania do zachowania zgodnego z prawem skutkował użyciem siły.

Policjanci skupili się na sprawnej i szybkiej organizacji szyków policyjnych oraz na sposobie przemieszczania się podczas interwencji. W trakcie ćwiczeń wykorzystano środki pirotechniczne, aby odzwierciedlić trudne warunki, które mogą pojawić się podczas zamieszek. Policjanci musieli poradzić sobie z gęstym i gryzącym dymem, hukiem petard, latającymi butelkami oraz głośnymi przyśpiewkami pozorantów, co nadało ćwiczeniom realistyczny charakter.

Szkolenie policjantów na stadionie piłkarskim było niezbędne, aby policjanci byli przygotowani na ewentualne zagrożenia, jakie niosą za sobą imprezy masowe, w tym mecze piłki nożnej. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu oraz przećwiczeniu różnych wariantów działań, policjanci są w stanie zapewnić bezpieczeństwo i porządek publiczny podczas takich wydarzeń.

źródło: Policja Śląsk

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Zamknij