Napisane przez 1:39 pm Świętochłowice, Z regionu

Świętochłowice: 42-latek bez prawa jazdy wpadł na podwójnym gazie

W miniony piątek policjanci z komendy w Świętochłowicach zatrzymali 42-letniego mężczyznę za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień. Mężczyzna kierował Matizem po centrum miasta mając w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu.

Na wezwanie dyżurnego, patrol drogówki skierował się na miejsce, gdzie stwierdzono, że kierujący Matizem mężczyzna uderzył swoim pojazdem w budynek. Policjanci odnotowali u niego wyraźny zapach alkoholu. Badanie wykazało, że mężczyzna prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości, a ponadto nigdy nie uzyskał uprawnień do kierowania.

Zgodnie z nowymi przepisami, osoby, które dopuszczają się jazdy bez wymaganych uprawnień, muszą liczyć się z postępowaniem w sądzie, a kara za takie wykroczenie wynosi minimum 1500 złotych. W przypadku prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat.

Świętochłowiczanin usłyszy zarzuty i to sąd zadecyduje o jego dalszym losie. Mężczyzna może spodziewać się również dotkliwej kary finansowej. W przypadku prowadzenia pojazdu po spożyciu alkoholu, nie tylko ryzykuje się swoim życiem i zdrowiem, ale także naraża się na poważne konsekwencje prawne. Wszyscy kierowcy powinni pamiętać o odpowiedzialności za swoje czyny na drodze oraz respektować obowiązujące przepisy.

Visited 3 times, 1 visit(s) today
Zamknij