Napisane przez 5:42 pm Ważne w mieście

Policja ostrzega przed kradzieżami katalizatorów – szczególnie na słabo oświetlonych parkingach

złodzieje katalizatorów zabrze

Podczas gdy katalizatory samochodowe, w tym te pochodzące z starszych samochodów, zawierają rzadkie metale szlachetne, które osiągają wysokie ceny na rynku, przestępcy są coraz bardziej skłonni do podejmowania ryzykownych kradzieży, często nawet pod oknami domów właścicieli lub na ruchliwych parkingach.

Za pomocą akumulatorowych narzędzi, złodzieje wycinają katalizatory spod samochodów w krótkim czasie, co sprawia, że ta forma kradzieży stała się łatwym sposobem na zarobek. Dlatego ważne jest, aby właściwie zabezpieczyć swoje auto. Jeśli nie posiadamy garażu lub miejsca parkingowego, które można zamknąć, powinniśmy starać się parkować w miejscach dobrze oświetlonych w nocy i unikać miejsc odludnych. Jak zawsze, warto zwracać uwagę na podejrzane zachowania, które nas rzucają w niepokój. Nie musimy działać sami – wystarczy, że zadzwonimy na numer alarmowy 112 i poinformujemy o podejrzanej sytuacji, aby najbliższy patrol policji przybył na miejsce.

W przypadku kradzieży katalizatorów, na co zwracać uwagę, to osoby leżące pod samochodem, których działania mogą wskazywać na kradzież.
Jeśli słyszysz odgłosy cięcia spod auta, powinieneś natychmiast zadzwonić na policję i donieść o podejrzanej sytuacji.

źródło: Policja Śląsk

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij