Policjanci przebadali ponad 1300 kierujących

Zabrzańskiej policji drogowej udało się wczoraj rano przeprowadzić specjalną akcję „Trzeźwość”, której celem było zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez badanie kierowców pod kątem nietrzeźwości. W wyniku tej misji zatrzymano trzech kierowców za jazdę pod wpływem.

Policja w godzinach porannych prowadziła działania wobec nietrzeźwych kierowców. Krążyli po wielu lokalizacjach w Zabrzu i sprawdzili trzeźwość 1300 kierowców. Podczas kontroli okazało się, że dwie osoby były nietrzeźwe. W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach regularnie przeprowadzane są badania „Trzeźwości”. Strategia ta skutecznie pomogła zmniejszyć liczbę śmiertelnych wypadków spowodowanych przez pijanych kierowców.

Niestety, w ubiegłym roku w województwie śląskim doszło do 90 wypadków drogowych z udziałem nietrzeźwych kierowców, w których zginęło 9 osób, a 104 zostały ranne. Na szczęście policja podejmuje działania w zakresie trzeźwości na drogach, które obejmują użycie alkomatów. Policjanci reagują też na zgłoszenia obywateli, którzy byli świadkami incydentów z udziałem nietrzeźwych kierowców.

Coraz więcej osób zaczyna rozumieć konsekwencje prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu. To lekkomyślna decyzja, która może mieć katastrofalne skutki nie tylko dla pijanego kierowcy, ale także dla wszystkich innych użytkowników dróg.

Mieszkaniec Zabrza był świadomy obecności nietrzeźwego kierowcy Opla na ulicy Wolności w ubiegłą niedzielę i podjął słuszną decyzję o wezwaniu policji. W pojeździe za kierownicą znajdował 51-letni zabrzanin. Mężczyzna został przebadany pod kątem zawartości alkoholu w organizmie. Wynik wykazał, że mężczyzna miał w organizmie 2,5 promila alkoholu.

Prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu to niebezpieczna i nieprzemyślana decyzja, która może mieć długofalowe konsekwencje. Zanim wsiądziemy za kierownicę, musimy pomyśleć dwa razy, ponieważ jedna błędna decyzja może kosztować nas utratę pracy, wolność, a nawet życie. Ważne jest, aby zachować zdrowy rozsądek i nie siadać za kierownicą jeśli piliśmy alkohol.

źródło: Policja Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cop zabrze

Wspólna pomoc dla obywateli Ukrainy: Działanie Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu

Od początku konfliktu zbrojnego na Ukrainie, COP w Zabrzu jest miejscem, gdzie przekazywane są dary rzeczowe i pomoc dla obywateli Ukrainy, zarówno od osób prywatnych, jak i stowarzyszeń, a także z zagranicy od naszych przyjaciół z miast partnerskich. Potrzeb jest nadal dużo, Centrum Organizacji Pozarządowych w Zabrzu zaprasza do współpracy, zarówno wolontariuszy, jak i tych, […]

czytaj więcej

Akcja policji i KAS: Zabezpieczono nielegalne automaty hazardowe w Zabrzu

Policjanci z Wydziału Walki z Przestępczością Gospodarczą w Zabrzu i funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli nielegalne automaty do gier hazardowych w jednym z lokali przy ulicy Roosevelta. Właściciele tych automatów mogą zostać ukarani karą do 3 lat pozbawienia wolności. Wczoraj policjanci z zabrzańskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali informację o nielegalnych automatach do […]

czytaj więcej

40-latek aresztowany za zgwałcenie i rozbój 17-latki

Zabrzański sąd zgodził się na wniosek śledczych i we wtorek zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego 40-latka. Podejrzany jest on o zgwałcenie i rozbój na 17-latce i grozi mu kara do 12 lat więzienia, która może być zwiększona ze względu na jego recydywę. W nocy 24 stycznia w Zabrzu doszło do poważnego przestępstwa seksualnego. 40-letni mężczyzna […]

czytaj więcej