Prezydent Zabrza nagradza osoby i instytucje za rozwój miasta – wręczenie „Zabrzańskiej Ateny”

fot. https://www.facebook.com/MalgorzataMankaSzulik
W piątek, 11 marca, w Hotelu Diament w Zabrzu odbyła się uroczystość wręczenia statuetek „Zabrzańska Atena”. Wyróżnienia te przyznawane są przez prezydent miasta, Małgorzatę Mańkę-Szulik, osobom i instytucjom, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju miasta.

Statuetki zostały zaprojektowane przez prof. Krzysztofa Nitscha i są przyznawane od 2012 roku w dwóch kategoriach: Medycyna i Nauka oraz Gospodarka i Przedsiębiorczość. Wyróżnienia otrzymują osoby, które swoim zaangażowaniem przyczyniają się do wzmacniania potencjału Zabrza. W ten sposób władze miasta chcą podziękować za podejmowanie ambitnych wyzwań i realizowanie przedsięwzięć służących mieszkańcom.

„Zabrzańska Atena” powstała, aby uhonorować osoby i instytucje, które kierują się mądrością, doświadczeniem, profesjonalizmem oraz osiągają wspaniałe sukcesy. Laureaci, dzięki swoim osiągnięciom, przyczyniają się do tworzenia miasta naszej przyszłości – nowoczesnego Zabrza, czerpiącego z bogatych tradycji i wciąż pomnażającego swój potencjał dla dobra mieszkańców, turystów i inwestorów.

W tym roku w kategorii Medycyna i Nauka wręczono dwie statuetki. Odebrali je prof. dr hab. n. med. Alicja Grzanka, dziekan Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz prof. dr hab. inż. Zbigniew Paszenda, dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej. Z kolei w kategorii Gospodarka i Przedsiębiorczość wyróżnieni zostali Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Spółka Dąbrowscy.

W uroczystości wzięli udział pomysłodawczyni nagrody – prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępcy prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski i Katarzyna Dzióba, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, laureaci poprzednich edycji „Zabrzańskiej Ateny”, przedstawiciele świata biznesu i środowiska naukowego oraz inni goście.

źródło: UM Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Problemy Górnika Zabrze

Górnik Zabrze na krawędzi, niepewność trenera, żarty innych klubów i „wsparcie” Podolskiego

Górnik Zabrze, jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce, znalazł się w trudnej sytuacji przed dzisiejszym meczem z Wisłą Płock, który może zadecydować o jego przyszłości w Ekstraklasie. Oświadczenie klubu na temat pozycji trenera Bartoscha Gaula wywołało burzę komentarzy i żartów ze strony innych klubów, a prezes Górnika, Adam Matysek, musiał tłumaczyć niefortunne zachowanie […]

czytaj więcej

Wiadukt nad DK88 na ulicy Hermisza otwarty dla kierowców

Od 15 marca 2023 roku, kierujący pojazdami mają możliwość korzystania z nowego wiaduktu nad drogą krajową nr 88, usytuowanego wzdłuż ulicy Hermisza. Inwestycja ta została przeprowadzona w ramach projektu „Modernizacja obiektów inżynieryjnych na obszarze miasta Zabrze, podzielonego na etapy”. Realizacja tego przedsięwzięcia umożliwiła wykonanie siódmego etapu tego zadania. Umowa, zawarta w kwietniu poprzedniego roku, opiewa […]

czytaj więcej
ikea zabrze

Zamknięcie zjazdu DTŚ na Porembę, IKEA Zabrze kończy etap budowy

Miejski Zarząd Dróg informuje o zamknięciu zjazdu z DTŚ na Porembę w kierunku Katowic. To następstwo podjęcia przez wykonawcę ostatniego etapu budowy układu drogowego, prowadzonego na rzecz spółek działających pod marką IKEA. Miejski Zarząd Dróg poinformował, że zjazd z DTŚ na Porembę w stronę Katowic został zamknięty dla ruchu kołowego. Decyzja ta jest wynikiem przystąpienia […]

czytaj więcej