Napisane przez 5:59 pm Ważne w mieście

Prezydent Zabrza nagradza osoby i instytucje za rozwój miasta – wręczenie „Zabrzańskiej Ateny”

fot. https://www.facebook.com/MalgorzataMankaSzulik

W piątek, 11 marca, w Hotelu Diament w Zabrzu odbyła się uroczystość wręczenia statuetek „Zabrzańska Atena”. Wyróżnienia te przyznawane są przez prezydent miasta, Małgorzatę Mańkę-Szulik, osobom i instytucjom, które w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju miasta.

Statuetki zostały zaprojektowane przez prof. Krzysztofa Nitscha i są przyznawane od 2012 roku w dwóch kategoriach: Medycyna i Nauka oraz Gospodarka i Przedsiębiorczość. Wyróżnienia otrzymują osoby, które swoim zaangażowaniem przyczyniają się do wzmacniania potencjału Zabrza. W ten sposób władze miasta chcą podziękować za podejmowanie ambitnych wyzwań i realizowanie przedsięwzięć służących mieszkańcom.

„Zabrzańska Atena” powstała, aby uhonorować osoby i instytucje, które kierują się mądrością, doświadczeniem, profesjonalizmem oraz osiągają wspaniałe sukcesy. Laureaci, dzięki swoim osiągnięciom, przyczyniają się do tworzenia miasta naszej przyszłości – nowoczesnego Zabrza, czerpiącego z bogatych tradycji i wciąż pomnażającego swój potencjał dla dobra mieszkańców, turystów i inwestorów.

W tym roku w kategorii Medycyna i Nauka wręczono dwie statuetki. Odebrali je prof. dr hab. n. med. Alicja Grzanka, dziekan Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach oraz prof. dr hab. inż. Zbigniew Paszenda, dziekan Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej. Z kolei w kategorii Gospodarka i Przedsiębiorczość wyróżnieni zostali Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Spółka Dąbrowscy.

W uroczystości wzięli udział pomysłodawczyni nagrody – prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik, zastępcy prezydenta Miasta Zabrze Krzysztof Lewandowski i Katarzyna Dzióba, przewodnicząca Rady Miasta Zabrze Łucja Chrzęstek-Bar, laureaci poprzednich edycji „Zabrzańskiej Ateny”, przedstawiciele świata biznesu i środowiska naukowego oraz inni goście.

źródło: UM Zabrze

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Zamknij