Napisane przez 8:32 pm Ważne w mieście

Bezpłatne badania mammograficzne w Zabrzu

Bezpłatną mammografię w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą wykonać kobiety w wieku 50-69 lat, posiadające ubezpieczenie zdrowotne, które nie chorowały wcześniej na raka piersi i nie wykonywały mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat. Wyjątek stanowią kobiety z grupy ryzyka, takie jak te, które są obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które powinny wykonywać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia jest również możliwa w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w najbliższej rodzinie.

Aby zapisać się na badanie, należy skontaktować się z firmą Geneva Trust lub Lux-Med, w zależności od daty badania, pod numerem 58 767 34 44 lub 58 666 24 44.

Rak piersi jest najczęściej występującą chorobą nowotworową wśród kobiet. Co roku diagnozuje się go u ponad 18 tysięcy kobiet w Polsce, a około 6 tysięcy z nich umiera. Niestety, współczynnik zgonów z powodu tego nowotworu wciąż wzrasta.

Największym problemem jest późne wykrycie choroby, kiedy jest już w zaawansowanym stadium. Wczesne wykrycie zmian nowotworowych daje większe szanse na skuteczne leczenie. Dlatego ważne jest, aby regularnie wykonywać badania diagnostyczne (mammografię, USG) i samobadanie piersi.

Mammografia to obecnie najskuteczniejsza metoda diagnostyki raka piersi, pozwalająca na wykrycie zmian bezobjawowych i niewyczuwalnych podczas regularnej samokontroli. Badanie trwa tylko kilka minut i jest całkowicie bezpieczne. Dlatego warto poświęcić tę chwilę i zadbać o swoje zdrowie!

źródło: UM Zabrze

Visited 6 times, 1 visit(s) today
Zamknij