Napisane przez 5:52 pm Kultura, Ważne w mieście

Metropolitalne Święto Rodziny Zabrze – 16 edycja

XVI edycja Metropolitalnego Święta Rodziny Zabrze
XVI edycja Metropolitalnego Święta Rodziny Zabrze

foto.: UM Zabrze

Województwo śląskie szykuje się do 16. edycji Metropolitalnego Święta Rodziny (MŚR), które rozpocznie się 20 maja w Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Idea tego wydarzenia narodziła się w 2007 roku podczas pielgrzymki samorządowców i parlamentarzystów do Rzymu, gdzie przy grobie św. Jana Pawła II zrodził się pomysł uczczenia patrona rodziny. Dlatego też od samego początku patronami honorowymi MŚR są Metropolita Katowicki i Ordynariusz Gliwicki.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „rodzina jako bezpieczna przystań”, w której możemy wzajemnie się wspierać, dzielić doświadczeniami i budować poczucie odpowiedzialności za siebie i innych. Organizatorzy wydarzenia planują wiele różnorodnych okolicznościowych wydarzeń, takich jak przedstawienia teatralne, koncerty muzyczne, panele dyskusyjne, konferencje, wystawy, wykłady, konkursy, imprezy sportowe, festyny, pikniki i wiele innych.

Wzorem lat ubiegłych, władze samorządowe śląskich miast oraz parafie, stowarzyszenia, organizacje społeczne i osoby prywatne są zaproszone do współpracy w organizacji i promocji wydarzenia. Propozycje poszczególnych miast i gmin województwa śląskiego zostaną zebrane w jeden tematyczny program, który będzie dostępny na stronie internetowej www.swieto-rodziny.pl.

Metropolitalne Święto Rodziny to także okazja do uczczenia jubileuszy małżeńskich. 21 maja, w niedzielę, w katowickiej katedrze odbędzie się specjalne świętowanie dla par, które obchodzą swoje rocznice małżeńskie.

źródło: UM Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij