Napisane przez 3:00 pm Tarnowskie Góry, Z regionu

Tarnowskie Góry: Zatrzymano 14-latkę i 20-latka za posiadanie narkotyków

W Tarnowskich Górach coraz częściej dochodzi do przypadków zażywania narkotyków przez młodzież. To niepokojące zjawisko, na które tarnogórscy policjanci zwracają szczególną uwagę. Właśnie w związku z tym, że wcześniej zdarzały się przypadki używania i posiadania narkotyków przez nieletnich, zaczęto prowadzić wzmożone kontrole w szkołach oraz w środowisku młodzieżowym.

W ubiegłym tygodniu dyżurny tarnogórskiej jednostki otrzymał zgłoszenie od pracowników szkoły w dzielnicy Strzybnica, że jedna z uczennic zachowuje się podejrzanie i może posiadać przy sobie narkotyki. Na miejscu potwierdziły się przypuszczenia nauczycieli, a policjanci znaleźli przy 14-letniej tarnogórzance narkotyki. W wyniku czego, dziewczynka zostanie przesłuchana przez sąd rodzinny.

Znalezienie zabronionych substancji pozwoliło mundurowym namierzyć dilera, który przekazał nastolatce narkotyki. Tego samego dnia policjanci zaczęli poszukiwania osoby, która udzielała narkotyki nieletniej dziewczynce. Znany im z przeszłości 20-latek, przebywający w centrum miasta, został zatrzymany po tym, jak ujawniono u niego ponad 100 działek amfetaminy i kilka porcji marihuany. Policja skonfiskowała również ważący kilka gramów narkotyk kryształ.

Zatrzymany usłyszał zarzuty za posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz za udzielanie ich nieletniej. Mężczyzna nie był w stanie wytłumaczyć policjantom, dlaczego udzielał nieletniej dziewczynce zabronionych substancji. Decyzją sądu, 20-latek trafił do tymczasowego aresztu, gdzie będzie oczekiwał na wyrok w sprawie. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków i udzielanie ich nieletniej grozi nawet do 10 lat więzienia. To kolejna osoba zatrzymana przez tarnogórską policję w związku z posiadaniem i handlem narkotykami.

źródło: Policja Tarnowskie Góry

Visited 6 times, 1 visit(s) today
Zamknij