Napisane przez 4:37 pm Ruda Śląska, Z regionu

Ruda Śląska: Policja zatrzymała kobietę za sprzedaż podróbek ubrań

W czwartek, policjanci z Rudzkiej Komendy, przeprowadzili kontrolę na jednym ze stoisk targowiska miejskiego, gdzie podejrzewano sprzedaż podrabianej odzieży. Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie dwieście sztuk fałszywych ubrań znanych marek. Kobieta, która wprowadziła podróbki do obrotu, została zatrzymana i może teraz ponieść konsekwencje swojego czynu. Za wprowadzenie podrobionej odzieży do obrotu grozi jej kara grzywny oraz nawet dwóch lat pozbawienia wolności.

Policjanci otrzymali informację o podejrzanym stoisku, na którym miała być sprzedawana odzież z fałszywymi znakami towarowymi. W trakcie kontroli, funkcjonariusze odnaleźli blisko dwieście sztuk „lewej” odzieży, która posiadała znaki towarowe, należące do kilku znanych firm produkujących ubrania. Podróbki charakteryzowały się znacznie niższą jakością wykonania w porównaniu do oryginałów. Producentom odzieży została wyrządzona szkoda, a wysokość strat zostanie wkrótce oszacowana przez ich przedstawicieli.

Kobieta, która wprowadziła podrabiane ubrania do sprzedaży, to 40-letnia mieszkanka Bytomia. Teraz grozi jej kara grzywny, a nawet dwa lata pozbawienia wolności. Rudzcy policjanci przypominają, że wprowadzanie do obrotu podrabianej odzieży jest przestępstwem i może skutkować surowymi konsekwencjami prawnymi. W walce z przestępczością gospodarczą, policja będzie działać stanowczo i skutecznie.

źródło: Policja Śląsk

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij