WOŚP Zabrze 31 Finał! 2023

Już 29 stycznia odbędzie się coroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z misją wygrania z sepsą! Tegoroczny WOŚP nosi optymistyczne hasło „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” które z pewnością odniesie wielki sukces.

Sepsa jest ekstremalną reakcją organizmu na infekcję i może być śmiertelna w ciągu kilku godzin, z możliwością spowodowania niewydolności wielonarządowej i wstrząsu. Jeśli nie zostanie natychmiast leczona, może szybko stać się sytuacją zagrażającą życiu. Zdaniem organizatorów czas ma kluczowe znaczenie w leczeniu sepsy u pacjentów. Szybka diagnoza i rozpoczęcie leczenia, najlepiej w ciągu godziny, są niezwykle ważne dla przeżycia. Ostatnie badania wskazują, że każde opóźnienie w wykryciu sepsy i podaniu skutecznego antybiotyku może znacznie zwiększyć ryzyko zgonu w ciągu 8% na godzinę.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pracuje nad dostarczeniem do szpitali urządzeń, dzięki którym można szybko zdiagnozować infekcje, co pozwoli na szybsze leczenie sepsy odpowiednimi antybiotykami i pomyślne wyniki. Inicjatywa ta ma na celu poprawę opieki nad pacjentami.

29 stycznia w godzinach 12.00-22.00 zapraszamy na niezapomniane muzyczne przeżycie podczas wielkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w centrum handlowym Platan w Zabrzu.

Wszystkie szczegóły związane z wydarzeniem Sztabów WOŚP Zabrze można znaleźć na ich stronie internetowej oraz w ich postach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Problemy Górnika Zabrze

Górnik Zabrze na krawędzi, niepewność trenera, żarty innych klubów i „wsparcie” Podolskiego

Górnik Zabrze, jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce, znalazł się w trudnej sytuacji przed dzisiejszym meczem z Wisłą Płock, który może zadecydować o jego przyszłości w Ekstraklasie. Oświadczenie klubu na temat pozycji trenera Bartoscha Gaula wywołało burzę komentarzy i żartów ze strony innych klubów, a prezes Górnika, Adam Matysek, musiał tłumaczyć niefortunne zachowanie […]

czytaj więcej

Wiadukt nad DK88 na ulicy Hermisza otwarty dla kierowców

Od 15 marca 2023 roku, kierujący pojazdami mają możliwość korzystania z nowego wiaduktu nad drogą krajową nr 88, usytuowanego wzdłuż ulicy Hermisza. Inwestycja ta została przeprowadzona w ramach projektu „Modernizacja obiektów inżynieryjnych na obszarze miasta Zabrze, podzielonego na etapy”. Realizacja tego przedsięwzięcia umożliwiła wykonanie siódmego etapu tego zadania. Umowa, zawarta w kwietniu poprzedniego roku, opiewa […]

czytaj więcej
ikea zabrze

Zamknięcie zjazdu DTŚ na Porembę, IKEA Zabrze kończy etap budowy

Miejski Zarząd Dróg informuje o zamknięciu zjazdu z DTŚ na Porembę w kierunku Katowic. To następstwo podjęcia przez wykonawcę ostatniego etapu budowy układu drogowego, prowadzonego na rzecz spółek działających pod marką IKEA. Miejski Zarząd Dróg poinformował, że zjazd z DTŚ na Porembę w stronę Katowic został zamknięty dla ruchu kołowego. Decyzja ta jest wynikiem przystąpienia […]

czytaj więcej