Napisane przez 2:43 pm Ważne w mieście

WOŚP Zabrze 31 Finał! 2023

Już 29 stycznia odbędzie się coroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z misją wygrania z sepsą! Tegoroczny WOŚP nosi optymistyczne hasło „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!” które z pewnością odniesie wielki sukces.

Sepsa jest ekstremalną reakcją organizmu na infekcję i może być śmiertelna w ciągu kilku godzin, z możliwością spowodowania niewydolności wielonarządowej i wstrząsu. Jeśli nie zostanie natychmiast leczona, może szybko stać się sytuacją zagrażającą życiu. Zdaniem organizatorów czas ma kluczowe znaczenie w leczeniu sepsy u pacjentów. Szybka diagnoza i rozpoczęcie leczenia, najlepiej w ciągu godziny, są niezwykle ważne dla przeżycia. Ostatnie badania wskazują, że każde opóźnienie w wykryciu sepsy i podaniu skutecznego antybiotyku może znacznie zwiększyć ryzyko zgonu w ciągu 8% na godzinę.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pracuje nad dostarczeniem do szpitali urządzeń, dzięki którym można szybko zdiagnozować infekcje, co pozwoli na szybsze leczenie sepsy odpowiednimi antybiotykami i pomyślne wyniki. Inicjatywa ta ma na celu poprawę opieki nad pacjentami.

29 stycznia w godzinach 12.00-22.00 zapraszamy na niezapomniane muzyczne przeżycie podczas wielkiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w centrum handlowym Platan w Zabrzu.

Wszystkie szczegóły związane z wydarzeniem Sztabów WOŚP Zabrze można znaleźć na ich stronie internetowej oraz w ich postach.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij