Napisane przez 3:02 pm Ruda Śląska, Z regionu

WOŚP Ruda Śląska 2023

wośp ruda śląska

29 stycznia Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy powróci z 31. edycją. Ruda Śląska ma rozpocząć zbiórkę pieniędzy, w której blisko 450 wolontariuszy wyjdzie na ulice i zbierze pieniądze na zakup sprzętu przeciw sepsie. To niesamowite wydarzenie, w którym każdy powinien wziąć udział! IV Liceum Ogólnokształcące w Orzegowie i III Liceum w Kochłowicach wspólnie zorganizowały zbiórkę pieniędzy połączoną z szeregiem wydarzeń. Rudzkie instytucje kulturalno-sportowe (MCK, MOSiR, RSM, In-nI) zapewniły gościom moc atrakcji. Wśród nich są tradycyjne licytacje, takie jak „Biglowanie koszul z Michałem Pierończykiem, prezydentem Rudy Śląskiej”.

Prezydent Rudy Śląskiej Michał Pierończyk tak skomentował i zachęcał do udziału w WOŚP w Rudzie Śląskiej:

– Jestem pewien, że w tym roku rudzianie znowu udowodnią, że mają wielkie serca i że pomoc drugiemu człowiekowi jest dla nich najważniejsza – podkreśla Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej. – Sam od lat wspieram WOŚP, dlatego w tym roku zapraszam na „Biglowanie z prezydentem”. Wszystkie szczegóły dotyczące tej akcji znajdują się na platformie Allegro. Serdecznie zachęcam do licytowania, ponieważ zebrane pieniądze zostaną przekazane na szczytny cel

W niedzielę o godzinie 7:00 grupa nordic walkerów „EKIPA na kijach” przemierzy miasto przez 31 kilometrów, by dotrzeć na 31. Finał WOŚP. Do godziny 14.00 ostatecznie dotrą do ogrodu Miejskiego Ośrodka Kultury, gdzie mają rozpocząć się występy. Na scenie wystąpią orkiestry dęte KWK „Pokój”, Lightnings, Altermotive, Anomalia, MusicALL, Jacek Dubicki i jego grupa z Martą Mansfeld oraz Piff Parre, Covernostra i De Łindows. Uczestnicy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będą mogli wziąć udział w licytacjach podczas koncertu, a o godzinie 20:00 obejrzeć spektakularny pokaz laserowy na zakończenie imprezy. 31. Finał w Pubie Driud zakończy się o godzinie 20.30, a organizatorzy poprowadzą jam session z Lokum 3 w roli headlinera, następnie Janusz „Estep” Acoustic Band, Kajetan Drozd i inni niesamowici muzycy. Nie przegap tego niesamowitego wieczoru!

Ale to nie koniec atrakcji. W godzinach 10:00-19:00 zaplanowano maraton pływacki na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Chryzantema (jeden pas na cele charytatywne WOŚP i inne działania).

Podobnie jak w latach ubiegłych III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Kochłowicach, w którym stacjonuje druga drużyna Rudy, również brał udział w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Podobnie jak w latach ubiegłych III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Kochłowicach, w którym stacjonuje druga drużyna Rudy, również brał udział w tegorocznym finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

28 stycznia po raz kolejny odbędzie się Koncert Młodych Talentów przed wielkim finałem . Justyna Grajdek będzie koordynować działania takie jak ciche fajerwerki, tańce i emocjonujące zabawy w III Liceum Ogólnokształcącym w Kochłowicach. W poniedziałek, 30 stycznia, w szkole będzie można przeglądać wybór sklepów z przekąskami i gadżetami do kupienia. Dodatkowo odbędzie się licytacja. Na finał WOŚP czekają różnorodne upominki, nie tylko od samego WOŚP, ale także przygotowane przez lokalnych przedsiębiorców i nauczycieli szkolnych. To godne podziwu, że młodsi ludzie wkładają tyle wysiłku w to, aby impreza w szczytnym celu się udała.

Visited 4 times, 1 visit(s) today
Zamknij