Napisane przez 11:38 pm Ważne w mieście

Zabrze STRACI 60 mln zł rocznie z powodu Nowego Ładu?

zabrze nowy ład

zabrze nowy ład

Radna Rady Miasta Zabrze Agnieszka Rupniewska zastanawia się czy ktoś skorzystał z Polskiego Ładu i zmian podatkowych wprowadzonych ostatnio. Według niej, Zabrze jedynie na tym traci i w 2023 roku straci 60 milionów złotych. Rupniewska złożyła projekt uchwały, który miał być apelem do Premiera o zwiększenie udziału samorządów w podatkach, ale na ostatniej sesji Rady Miasta, radny PiS złożył wniosek o zdjęcie tego projektu z porządku obrad.

Radna jest zdziwiona brakiem reakcji ze strony Prezydent Małgorzaty Mańka-Szulik, która dobrze zna sytuację finansową miasta. Agnieszka Rupniewska uważa, że mieszkańcy nie mają wątpliwości co do sytuacji finansowej miasta i zaprasza radnych na korepetycje udzielane przez mieszkańców.

Całość wypowiedzi oraz wideo z udziałem radnej poniżej:

Dzień dobry Zabrze!
Koniecznie zobaczcie filmik do końca. WARTO!
Czy ktokolwiek z Was zyskał na Polskim Ładzie i zmianach podatkowych wprowadzonych w ostatnim czasie ?
Na pewno nie Zabrze. Tylko w 2023 roku Zabrze STRACI z powodu tych zmian 60 mln zł!
Złożyłam projekt uchwały, która była apelem do Premiera o zwiększenie udziału samorządów w podatkach. Samorząd ma bardzo dużo zadań zleconych do zrealizowania, niestety nie idzie to w parze ze środkami przeznaczonymi na realizację tych celów. Niestety, podczas ostatniej sesji Rady Miasta, jeden z radnych PiSu złożył wniosek o zdjęcie z porządku obrad tego projektu i skierowanie go do Komisji Budżetu i Inwestycji.
Dlaczego?
Pan Radny nie jest pewien czy miasto traci na Polskim Ładzie, a nawet ma przekonanie, że na tym zyskujemy.
W najbliższy poniedziałek Komisja zajmie się tym tematem. Mam nadzieję, że projekt uchwały wróci na lutową sesję Rady Miasta i zostanie przegłosowany bez żadnych wątpliwości.
Oprócz zachowania Pana radnego i tych radnych, którzy zagłosowali „za” zdjęciem projektu uchwały z porządku obrad, najbardziej dziwi mnie bierność i brak reakcji ze strony Małgorzata Mańka-Szulik. Przecież Prezydent dobrze wie jak wygląda sytuacja finansowa Zabrza.
Jeśli ktoś z Państwa radnych ma wątpliwości czy Zabrze zyskuje, czy traci, zapraszam na małe korepetycje udzielone przez mieszkańców 👇🏻Mieszkańcy nie mają wątpliwości jak wygląda sytuacja.
Ja myślałam, że dla samorządowców najważniejsze jest dobro samorządu i jego mieszkańców. Jak się okazuje, nie zawsze.
ROZSĄDNE gospodarowanie naszymi wspólnymi pieniędzmi z budżetu miasta jest kluczowe dla sprawnego działania samorządu.

źródło: https://www.facebook.com/RupniewskaAgnieszka

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij