Napisane przez 11:08 pm Ważne w mieście

Pamiętajmy o bezdomnych w czasie mrozów

W zimowe dni, gdy mróz osiąga swoje apogeum, policjanci nie pozostają bierni i dbają o los tych, którzy potrzebują pomocy, szczególnie tych, którzy są narażeni na niebezpieczeństwo zamarznięcia. Funkcjonariusze, podczas swoich interwencji i kontroli miejsc, w których przebywają bezdomni, przekazują im informacje o dostępnych dla nich noclegowniach. W Katowicach, Śląski Urząd Wojewódzki kontynuuje swoją misję i uruchamia bezpłatną infolinię, aby pomóc bezdomnym w znalezieniu schronienia i posiłku w czasie trudnych warunków pogodowych.

Zimą, kiedy temperatura spada poniżej zera, mundurowi troszczą się o bezpieczeństwo osób bezdomnych i samotnych, które są szczególnie narażone na niebezpieczeństwo zamarznięcia. W trakcie interwencji i kontroli miejsc, gdzie przebywają bezdomni, policjanci informują ich o opcjach noclegu, które są dostępne. Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach, wzorem lat ubiegłych, uruchomił bezpłatną infolinię, aby pomóc bezdomnym uzyskać dostęp do noclegu i wyżywienia.

Niestety, zimą często dochodzi do zgonów bezdomnych i samotnych, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Policjanci i strażnicy miejscy są świadomi zagrożeń i starają się uchronić osoby przebywające w miejscach zabronionych, gdzie istnieje ryzyko utraty życia i zdrowia. Bezdomni często ignorują fakt, że większość pustostanów jest przeznaczona do rozbiórki i ich stan techniczny zagraża ich życiu i zdrowiu.

Dlatego, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach co roku od listopada uruchamia specjalną infolinię dla osób bezdomnych. Infolinia jest całodobowa i obejmuje całe województwo śląskie. Osoby potrzebujące pomocy mogą skontaktować się z infolinią pod numerem 987, aby uzyskać informacje na temat możliwości pomocy. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Chrońmy ludzkie życie – nie pozostawiajmy cudzej krzywdy bez reakcji. Każdy z nas może pomóc, wystarczy tylko jeden telefon. W sytuacji, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie, wybierz numer 112, 997 lub 986, by uchronić tę osobę.

Pomoc bezdomnym można także zgłosić poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, wybierając kategorię BEZDOMNOŚĆ. Razem możemy zrobić wiele, by zapewnić im bezpieczne miejsce na nocleg i wyżywienie.”

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij