Napisane przez 10:30 pm Gliwice

Zatrzymania poszukiwanych i przestępców w Gliwicach, 10 kierowców na podwójnym gazie.

Wczoraj gliwicka policja przeprowadziła akcję, podczas której udało się zatrzymać wielu poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości przestępców. Wśród zatrzymanych była para, która dokonała kradzieży z jednego ze sklepów w mieście. Oprócz tego, funkcjonariusze z drogówki zatrzymali młodego kierowcę, który prowadził samochód mimo wydanego już zakazu prowadzenia pojazdów.

W ciągu ostatniej doby gliwiccy policjanci przeprowadzili również kontrolę trzeźwości na drogach. Okazało się, że dziesięciu kierowców poruszało się na podwójnym gazie. Wobec czterech z nich zostanie wszczęte postępowanie karne, a pozostali będą musieli liczyć się z wnioskiem o ukaranie.

Niestety, kolejny raz pojawiają się informacje o oszustwach związanych z wyłudzeniem danych do logowania internetowego i w konsekwencji z oszustwami finansowymi. Warto zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo swoich urządzeń elektronicznych, tak aby uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji.

Policja apeluje do mieszkańców, aby nie udostępniali swoich danych logowania, chronili swoje urządzenia elektroniczne, nie otwierali podejrzanych wiadomości e-mail oraz korzystali z pewnych sklepów internetowych. Zalecają także korzystanie z unikalnych haseł oraz unikanie logowania do bankowości elektronicznej na otwartych sieciach Wi-Fi. Zachowanie ostrożności i czujności w sieci to podstawowe zasady, które pomogą uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

źródło: Policja Gliwice

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij