Napisane przez 10:27 pm Gliwice

Gliwice: Zatrzymanie 7 oszustów oskarżonych o oszustwa, kradzieże i posiadanie narkotyków

W Gliwicach, policja zdołała zatrzymać grupę oszustów internetowych, którzy dokonali ponad 100 przestępstw, w tym oszustw, kradzieży i posiadania narkotyków. Według ustaleń, oszuści przejmowali konta społecznościowe innych użytkowników, a następnie oferowali sprzedaż urządzeń elektronicznych, których nie mieli zamiaru dostarczyć. Ich ofiary uiszczając opłatę z góry, nie otrzymywały opłaconych produktów.

Działania śledczych doprowadziły do ustalenia kilkudziesięciu numerów kont bankowych, numerów telefonów oraz innych danych, którymi posługiwali się oszuści. Analiza spraw prowadzonych w całej Polsce i zeznania kilkudziesięciu pokrzywdzonych pozwoliły na zebranie pokaźnego materiału dowodowego.

Zatrzymano 7 osób, które posiadają przeszłość kryminalną i są znane gliwickim organom ścigania. Grupa działała na terenie Gliwic przez okres kilku miesięcy i oszukała swoje ofiary na łączną kwotę ponad 30 tysięcy złotych. W trakcie przeszukań, u zatrzymanych znaleziono narkotyki, co skłoniło policję do postawienia dodatkowych zarzutów.

Sprawcom postawiono łącznie ponad 100 zarzutów, a materiały zebrane przez śledczych pozwolą na ukaranie ich karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Zamknij