Napisane przez 8:31 pm Ciekawostki

Czy bukiety z goździków są jeszcze modne?

~artykuł sponsorowany

Goździki to kwiaty o długiej i bogatej historii, często kojarzone z tradycyjnymi uroczystościami oraz symboliką pamięci i miłości. Choć przez pewien czas uważano je za mniej pożądane w nowoczesnych aranżacjach florystycznych, to najnowsze trendy mocno zaskakują. Jak w ostatnich latach zmieniło się postrzeganie goździków i czy bukiety z goździków są jeszcze w modzie? 

Goździki w kulturze i tradycji — bukiety z goździków kiedyś

Goździki przez wieki zajmowały ważne miejsce w różnych kulturach świata. W niektórych krajach goździki są częścią weselnych dekoracji, podczas gdy w innych stanowią wyraz pamięci o bliskich. W Polsce w poprzednich dwóch, a nawet trzech dekadach bukiety goździków były kojarzone jako element wiązanek na obchody uroczystości państwowych — jednak w ostatnich latach w tej kwestii dużo się zmieniło.

Odkrywamy inne oblicze tych wyjątkowych kwiatów. Goździki mogą przybierać różne barwy, z których każda może nieść ze sobą określone znaczenie. Czerwone goździki mówią o głębokiej miłości, białe o niewinności, a różowe o wdzięczności. Jak nauczyliśmy się wykorzystywać te sztuczne kwiaty? Goździki nabrały zupełnie innego wyrazu.

Nowoczesne aranżacje ze sztucznych goździków

Cała branża florystyczna przeszła długą drogę w odkrywaniu nowych możliwości aranżacyjnych. Sztuczne goździki, jak żywe stały się jednym z głównych gatunków kwiatów, który aktualnie wykorzystuje się w branży florystycznej.

Goździki zyskały nowe życie w nowoczesnych dekoracjach — ich różnorodność kształtów i kolorów pozwoliła na tworzenie najrozmaitszych bukietów, girlandów czy bardziej skromnych kompozycji. Od minimalizmu po nieco bardziej złożone połączenia, goździki dają naprawdę ogromne pole do popisu i wiele możliwości, które doskonale wpisują się w obecne trendy wnętrzarskie i florystyczne.

Odchodzi się także od tworzenia jednolitych bukietów z goździków — obecnie stawia się na nieoczekiwane (czasami nawet eklektyczne) połączenia. Zainspiruj się do kreatywnego mieszania za sobą różnych gatunków kwiatów. Sprawdź, w czym możesz wybierać: https://decorshop.pl/kategoria-produktu/kwiaty-sztuczne/galazki-kwiatowe/stokrotki/

Czy bukiety z goździków wpisują się w najnowsze trendy?

Zdecydowanie tak! Bukiety z goździków nie tylko wróciły do łask, ale robią to w wielkim stylu. Dzięki swojej uniwersalności i szerokiej palecie dostępnych kolorów goździki idealnie komponują się z różnymi stylami i preferencjami stylistycznymi.

Sztuczne kwiaty — goździki także — wybierane są nie tylko ze względu na swoje piękno, ale i trwałość. Wnioski są jasne — goździki ponownie zyskały uznanie w oczach zarówno projektantów wnętrz, florystów, jak i każdej osoby, której zależy na podążaniu za najbardziej aktualnymi trendami. Gdzie zamówić najpiękniejsze sztuczne goździki — poznaj sprawdzoną ofertę: https://decorshop.pl/kategoria-produktu/kwiaty-sztuczne/bukiety/gozdziki-bukiety/

 

Visited 68 times, 1 visit(s) today
Zamknij