Napisane przez 12:22 am Ważne w mieście

Dwaj nietrzeźwi kierowcy w jednym aucie na ulicach Zabrza

W nietypowym incydencie na drodze we wtorek, dwóch nietrzeźwych kierowców zmieniało się za kierownicą pojazdu. Najpierw jeden z nich poruszał się po parkingu centrum handlowego, po czym zamienili się rolami i wyruszyli na ulice Zabrza. Szybko zostali zatrzymani przez policję, która oskarżyła ich o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a jeden z nich również za złamanie sądowego zakazu.

We wtorek, przed godziną 9:00 rano, policjanci otrzymali zgłoszenie o dwóch mężczyznach, którzy na parkingu przy ul. Szkubacza, przy centrum handlowym spożywali alkohol w samochodzie i jeździli nim po terenie parkingu. Natychmiast wysłano patrol drogówki na miejsce zdarzenia.

W międzyczasie mężczyźni opuścili teren parkingu i udali się na drogę krajową DK88. Tam zostali dogonieni i zatrzymani przez funkcjonariuszy. W chwili zatrzymania, 29-latek siedział za kierownicą toyoty, a 27-latek był pasażerem. Policjanci wyczuli od obu silny zapach alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że starszy z mężczyzn miał 3,2 promila, a młodszy 3,1 promila alkoholu we krwi.

Dzięki dokładnemu opisowi sytuacji i rysopisowi sprawców, funkcjonariusze szybko ustalili, że młodszy mężczyzna również prowadził samochód, gdy znajdowali się jeszcze na parkingu. W toku dochodzenia okazało się, że 27-latek posiadał dożywotni zakaz kierowania pojazdami, a 29-latek nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu.

Obaj nieodpowiedzialni kierowcy zostali zatrzymani i teraz będą musieli tłumaczyć swoje postępowanie przed sądem.

Ten przypadek stanowi kolejny przykład skutecznej eliminacji nietrzeźwych kierujących dzięki informacjom od świadków. Pragniemy przypomnieć, że dla pijanych kierowców nie ma żadnej tolerancji.

źródło: Policja Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij