WOŚP Gliwice 2023

wośp gliwice

W niedzielę 29 stycznia centrum Gliwic tętni życiem dzięki 31. dorocznemu Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się na Rynku Głównym. Nie będziesz chciał przegapić ekscytujących wydarzeń i działań w ramach zbiórki pieniędzy dla polskich szpitali – konkursów, koncertów, gier, aukcji i innych. Twoje wsparcie może mieć ogromne znaczenie w pomaganiu małym i dużym pacjentom w walce z sepsą. Dołącz do nas i razem pobijmy gliwicki rekord!

O godzinie 13.00 na gliwickim Rynku rozpocznie się 31. Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Goście będą zachwyceni mnóstwem atrakcji, takich jak zawody sportowe, pokazy, gry i strefa gastronomiczna. Oprócz tego będzie o wiele więcej do odkrycia:

  • Wioska Wikingów,
  • WOŚP-owa ścianka zdjęciowa,
  • stoiska organizacji pozarządowych,
  • szkolenie z pierwszej pomocy,
  • pokaz tresury psów,
  • łódź WOPR,
  • samochody terenowe,
  • zabytkowe traktory z Górnośląskiego Stowarzyszenia Miłośników Starych Traktorów i Maszyn Rolniczych Silesia Traktor.

Finał wieczoru rozpocznie się o godzinie 16:00 występami lokalnych artystów Projekt 01 (hip-hop), Shashamane Sound System (reggae) oraz Dominiki Kocur z zespołem Kalejdoskop (rock/pop). Zwieńczeniem koncertu będzie wyjątkowy występ kultowego zespołu DŻEM.
Nie zapomnij sprawdzić harmonogramu aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Możesz zdobyć niesamowite nagrody.

Przekaż darowiznę na wylicytowane przedmioty gotówką lub kartą kredytową. Darowizny pieniężne można wpłacać do bezpiecznej puszki, a płatności kartą można realizować za pomocą terminala płatniczego.

Oprócz tradycyjnych metod można również przekazywać datki na specjalny fundusz WOŚP poprzez wrzucanie monet do puszek. Dziesiątki gliwickich wolontariuszy, w tym 200 ze Sztabu 335 Stowarzyszenia GTW, będzie podczas tej imprezy zbierać monety i banknoty.

O 20:00 tradycyjne „Światełko do Nieba” będzie pokazem świateł laserowych, który zakończy dzień. Ten niezwykły pokaz świateł odbędzie się na scenie.

Dotacje z tegorocznego finału zostaną przeznaczone na zakup aparatury medycznej do prawidłowego diagnozowania sepsy, która według portalu WOŚP jest główną przyczyną zgonów i odpowiada za 20% zgonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Knurów: Obrażali niestosownie młode dziewczyny w autobusie. Świadkowie nie reagowali

14-letnia dziewczynka i jej przyjaciółka stały się ofiarą agresji dwóch mężczyzn, którzy wulgarnie i z podtekstem seksistowskim je zaatakowali w autobusie komunikacji miejskiej w Knurowie.  Wobec jednej z dziewczynek sprawcy dopuścili się dotykania jej ciała, grożąc przy tym gwałtem. Ojciec jednej z dziewcząt dowiedziawszy się o zajściu szybko zareagował i wezwał na pomoc policję. Incydent […]

czytaj więcej

Gliwice: Nieudany napad na przystanku autobusowym – Sprawcy zostali szybko schwytani

W czwartek, 9 marca, pyskowiccy stróże prawa otrzymali zgłoszenie od 50-letniego mężczyzny, który padł ofiarą napadu na przystanku autobusowym. Pokrzywdzony został zaczepiony przez parę, która zażądała wydania portfela pod groźbą pobicia. Sprawcy ukradli mu kartę do bankomatu, 20 złotych, papierosy i zapalniczkę. Jednak ich łupem długo się nie cieszyli. Policjanci natychmiast rozpoczęli śledztwo, które doprowadziło […]

czytaj więcej

Gliwice: Zniszczone samochody na Osiedlu Obrońców Pokoju – interwencja policji

Mieszkańcy osiedla Obrońców Pokoju zgłosili wandalizm swoich samochodów zaparkowanych wzdłuż ulicy. Zniszczenia obejmowały karoserię oraz lusterka, a wstępne oszacowanie strat wyniosło niemal 6500 złotych. Mundurowi z „dwójki” natychmiast przystąpili do sprawy, zabezpieczając nagrania z monitoringu osiedlowego. Na nagraniu zarejestrowano młodego mężczyznę, który dopuścił się wandalizmu. Policjanci rozpoczęli intensywne poszukiwania sprawcy, a po kilku dniach, dzięki […]

czytaj więcej