Napisane przez 3:23 pm Gliwice

WOŚP Gliwice 2023

wośp gliwice

W niedzielę 29 stycznia centrum Gliwic tętni życiem dzięki 31. dorocznemu Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się na Rynku Głównym. Nie będziesz chciał przegapić ekscytujących wydarzeń i działań w ramach zbiórki pieniędzy dla polskich szpitali – konkursów, koncertów, gier, aukcji i innych. Twoje wsparcie może mieć ogromne znaczenie w pomaganiu małym i dużym pacjentom w walce z sepsą. Dołącz do nas i razem pobijmy gliwicki rekord!

O godzinie 13.00 na gliwickim Rynku rozpocznie się 31. Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Goście będą zachwyceni mnóstwem atrakcji, takich jak zawody sportowe, pokazy, gry i strefa gastronomiczna. Oprócz tego będzie o wiele więcej do odkrycia:

  • Wioska Wikingów,
  • WOŚP-owa ścianka zdjęciowa,
  • stoiska organizacji pozarządowych,
  • szkolenie z pierwszej pomocy,
  • pokaz tresury psów,
  • łódź WOPR,
  • samochody terenowe,
  • zabytkowe traktory z Górnośląskiego Stowarzyszenia Miłośników Starych Traktorów i Maszyn Rolniczych Silesia Traktor.

Finał wieczoru rozpocznie się o godzinie 16:00 występami lokalnych artystów Projekt 01 (hip-hop), Shashamane Sound System (reggae) oraz Dominiki Kocur z zespołem Kalejdoskop (rock/pop). Zwieńczeniem koncertu będzie wyjątkowy występ kultowego zespołu DŻEM.
Nie zapomnij sprawdzić harmonogramu aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Możesz zdobyć niesamowite nagrody.

Przekaż darowiznę na wylicytowane przedmioty gotówką lub kartą kredytową. Darowizny pieniężne można wpłacać do bezpiecznej puszki, a płatności kartą można realizować za pomocą terminala płatniczego.

Oprócz tradycyjnych metod można również przekazywać datki na specjalny fundusz WOŚP poprzez wrzucanie monet do puszek. Dziesiątki gliwickich wolontariuszy, w tym 200 ze Sztabu 335 Stowarzyszenia GTW, będzie podczas tej imprezy zbierać monety i banknoty.

O 20:00 tradycyjne „Światełko do Nieba” będzie pokazem świateł laserowych, który zakończy dzień. Ten niezwykły pokaz świateł odbędzie się na scenie.

Dotacje z tegorocznego finału zostaną przeznaczone na zakup aparatury medycznej do prawidłowego diagnozowania sepsy, która według portalu WOŚP jest główną przyczyną zgonów i odpowiada za 20% zgonów.

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Zamknij