Napisane przez 2:16 pm Gliwice, Z regionu

Gliwice: Złodziej recydywista zatrzymany po raz kolejny przez policję

Policja z II komisariatu w Gliwicach ponownie zatrzymała recydywistycznego złodzieja. Mężczyzna był już wcześniej zatrzymywany przez funkcjonariuszy, gdyż udowodniono mu popełnienie 12 włamań, dwóch kradzieży zwykłych oraz jednego przypadku zniszczenia mienia. Wówczas odzyskano wiele przedmiotów pochodzących z nielegalnych działań.

Historia tego podejrzanego nabiera jeszcze większego rozmiaru, gdyż mężczyzna ponownie wpadł w ręce policji. W grudniu zeszłego roku funkcjonariusze z II komisariatu aresztowali 36-letniego gliwiczanina i odzyskali skradzione przez niego przedmioty. W wyniku postępowania, mężczyzna trafił do więzienia, jako osoba poszukiwana do odbycia wcześniejszego wyroku za popełnione wcześniej przestępstwo.

Tymczasem, gliwiccy policjanci prowadzili kolejne śledztwo dotyczące włamania i kradzieży rozbójniczej w ich rejonie, kiedy okazało się, że mężczyzna, którego wcześniej zatrzymali, znowu działał. 16 lutego został zwolniony z aresztu, a już 21 lutego dokonał kolejnej kradzieży rozbójniczej. Pokrzywdzony, który usłyszał hałas, próbował obronić swoje mienie i został odepchnięty przez uciekającego włamywacza.

Policja, wraz z prokuratorem, zdecydowała, że ze względu na ochronę mienia obywateli, konieczne jest odizolowanie sprawcy i złożono wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie. Wczoraj, 22 lutego, podejrzany został doprowadzony do sądu, który zdecydował o dozorze policji – mężczyzna będzie musiał stawiać się w komisariacie trzy razy w tygodniu.

Policja z Gliwic ponawia apel do osób, które rozpoznają przedmioty ze zdjęcia jako swoje, o kontakt z II komisariatem.

źródło: Policja Gliwice

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Zamknij