Napisane przez 2:26 pm Chorzów, Z regionu

Chorzowscy policjanci ratują kobietę przed samobójstwem

Dzięki błyskawicznej reakcji chorzowskich policjantów udało się uratować życie młodej kobiety, która zamierzała popełnić samobójstwo. Apelujemy do wszystkich osób, które przeżywają trudności emocjonalne i rozważają odebranie sobie życia lub chcą pomóc bliskiej osobie w takiej sytuacji, aby skorzystali z bezpłatnych numerów pomocy i informacji dostępnych na stronach internetowych – zwjr.pl/bezplatne-numery-pomocowe.

Zdarzenie miało miejsce w miniony wtorek, gdy patrol drogówki usuwał skutki kolizji na jednej z chorzowskich ulic. Wtedy do policjantów podjechał kierowca ciężarówki, informując ich o kobiecie, która zachowywała się podejrzanie i mogła grozić sobie samobójstwem. Choć mężczyzna nie był w stanie określić dokładnej lokalizacji kobiety, to policjanci wraz z lokalnym patrolem Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Ostatecznie okazało się, że kobieta była na terenie sąsiedniego miasta, Bytomia. Dzięki szybkiej i zdecydowanej akcji policjantów udało się ją odnaleźć w krótkim czasie i udzielić jej natychmiastowej pomocy medycznej. Mundurowi zabezpieczyli kobietę do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego, co pozwoliło uniknąć tragedii.

Ponownie apelujemy do wszystkich, którzy przeżywają trudności emocjonalne, aby nie wahali się skorzystać z bezpłatnych numerów pomocy i informacji dostępnych na stronach internetowych. Pomoc jest dostępna i warto z niej skorzystać.

źródło: Policja Chorzów

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Zamknij