Górnik Zabrze – Legia Warszawa – Kontrowersyjna decyzja sędziego – wynik

gornik-zabrze-legia-warszawa-kontrowersje

Mimo prowadzenia 2-0 Górnik Zabrze zremisował ostatecznie z Legią  Warszawa 2:2. Przedstawiamy tutaj podsumowanie gry na Łazienkowskiej, w której nie brakowało kontrowersji.

Wczoraj, czyli 19 sierpnia 2022 o godzinie 20:30 rozegrał się mecz 6 kolejki PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie Górnika z Legią zakończyło się w atmosferze wielkiego zamieszania. Wszystko dzięki kontrowersyjnej decyzji sędziego, która ułatwiła warszawskiemu klubowi drogę do remisu. Może popełniono błąd? Kibice Górnika Zabrze nie mogą pogodzić się z decyzją sędziego.

Chodzi dokładnie o sytuację w 83 minucie. Podczas wykonywania rzutu rożnego przez Legię, nagle upadł Artur Jędrzejczyk, rzekomo uderzony przez Richarda Jensena, który starał się kryć Jędrzejczyka. Sytuacja zdaje się być absurdalna gdy przyjrzymy się jak wyglądała z różnych perspektyw w zwolnionym tempie.

Absurd sytuacji polega na decyzji sędziego, który postanowił przyznać rzut karny dla Legii Warszawa, a Jensena ukarać już drugą żółtą kartką, czyli w konsekwencji czerwoną. Sytuacja wydaje się być tym bardziej dziwna dziwna, ponieważ sędzia polegał na analizie VAR przy podjęciu tej kontrowersyjnej decyzji. Finał był taki, że karny wykorzystał Josue zdobywając pierwszą bramkę dla swojego klubu, a z boiska zszedł Jensen i Górnik grał już w osłabionym składzie. Niespełna 10 minut później, a doliczonym czasie, a dokładnie 92 minucie Lindsay Rose zdobył drugą bramkę dla Legii Warszawa ustanawiając na koniec wynik meczu 2:2.

Odczucia mogą być różne, natomiast naszym okiem uderzenie absolutnie nie było zamierzone. Dodatkowo można zauważyć, że o ile Jensen wziął zamach ręką, to miał odwróconą głowę w innym kierunku. Wyraźny jest też odruch – gdy tylko Jensen dotknął Jędrzejczyka odsunął szybko rękę. Jednak samą ocenę sytuacji pozostawiamy Wam.

 

One thought on “Górnik Zabrze – Legia Warszawa – Kontrowersyjna decyzja sędziego – wynik”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka ręczna:Spotkanie na szczycie – Górnik Zabrze kontra Energa Wybrzeże Gdańsk

W nadchodzącą niedzielę, 8 października, miłośnicy piłki ręcznej będą świadkami emocjonującego starcia. W hali sportowej Pogoń, zlokalizowanej przy ulicy Wolności 406 w Zabrzu, drużyny Górnika Zabrze i Energii Wybrzeża Gdańsk zmierzą się w ramach rozgrywek PGNiG Superligi. Spotkanie zaplanowano na godzinę 15:00. Dla wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w tym wydarzeniu, bilety są dostępne online na portalu […]

czytaj więcej

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo. Podział według płci i wieku: Z całej […]

czytaj więcej