Górnik Zabrze – Legia Warszawa – Kontrowersyjna decyzja sędziego – wynik

gornik-zabrze-legia-warszawa-kontrowersje

Mimo prowadzenia 2-0 Górnik Zabrze zremisował ostatecznie z Legią  Warszawa 2:2. Przedstawiamy tutaj podsumowanie gry na Łazienkowskiej, w której nie brakowało kontrowersji.

Wczoraj, czyli 19 sierpnia 2022 o godzinie 20:30 rozegrał się mecz 6 kolejki PKO BP Ekstraklasy. Spotkanie Górnika z Legią zakończyło się w atmosferze wielkiego zamieszania. Wszystko dzięki kontrowersyjnej decyzji sędziego, która ułatwiła warszawskiemu klubowi drogę do remisu. Może popełniono błąd? Kibice Górnika Zabrze nie mogą pogodzić się z decyzją sędziego.

Chodzi dokładnie o sytuację w 83 minucie. Podczas wykonywania rzutu rożnego przez Legię, nagle upadł Artur Jędrzejczyk, rzekomo uderzony przez Richarda Jensena, który starał się kryć Jędrzejczyka. Sytuacja zdaje się być absurdalna gdy przyjrzymy się jak wyglądała z różnych perspektyw w zwolnionym tempie.

Absurd sytuacji polega na decyzji sędziego, który postanowił przyznać rzut karny dla Legii Warszawa, a Jensena ukarać już drugą żółtą kartką, czyli w konsekwencji czerwoną. Sytuacja wydaje się być tym bardziej dziwna dziwna, ponieważ sędzia polegał na analizie VAR przy podjęciu tej kontrowersyjnej decyzji. Finał był taki, że karny wykorzystał Josue zdobywając pierwszą bramkę dla swojego klubu, a z boiska zszedł Jensen i Górnik grał już w osłabionym składzie. Niespełna 10 minut później, a doliczonym czasie, a dokładnie 92 minucie Lindsay Rose zdobył drugą bramkę dla Legii Warszawa ustanawiając na koniec wynik meczu 2:2.

Odczucia mogą być różne, natomiast naszym okiem uderzenie absolutnie nie było zamierzone. Dodatkowo można zauważyć, że o ile Jensen wziął zamach ręką, to miał odwróconą głowę w innym kierunku. Wyraźny jest też odruch – gdy tylko Jensen dotknął Jędrzejczyka odsunął szybko rękę. Jednak samą ocenę sytuacji pozostawiamy Wam.

 

One thought on “Górnik Zabrze – Legia Warszawa – Kontrowersyjna decyzja sędziego – wynik”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Działania „NURD” na drogach Zabrza

Termin NURD jest często używany w doniesieniach medialnych na temat działań polskiej policji. Skrót NURD oznacza Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Jest to cykliczna, ogólnopolska akcja polskiej policji mająca na celu poprawę warunków bezpieczeństwa osób bardziej narażonych na poruszanie się po drogach, takich jak spacerowicze, biegacze i rowerzyści. Na śląskich drogach w tym roku doszło do […]

czytaj więcej
kandydat po na prezydenta zabrza

Kogo PO wystawi na prezydenta Zabrza?

Termin wyborów samorządowych w tym prezydenta naszego miasta przesunął się w związku z ustawą przedłużenia kadencji. Przed ustawą do wyborów doszłoby jesienią 2023 roku, stąd można było zaobserwować aktywność obecnych władz w różnych miastach, także w Zabrzu. Obecnie jednak po wdrożeniu ustawy przez rząd kadencja zostaje przedłużona do dnia 30 kwietnia 2024 r. Marek Morowiak […]

czytaj więcej
Pogoda w weekend Zabrze

Pogoda w weekend Zabrze

Prognoza pogody dla Zabrza na ten weekend Najbliższy weekend nie będzie bardzo mroźny, temperatura w ciągu dnia będzie na plusie wahając się od 1°C do 4 °C. W sobotę temperatura wyniesie około maksymalnie 4 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia może padać deszcz. W niedzielę temperatura powinna maksymalnie 2 stopni Celsjusza, za to bez opadów. […]

czytaj więcej
ddd