Górnik Zabrze na krawędzi, niepewność trenera, żarty innych klubów i „wsparcie” Podolskiego

Problemy Górnika Zabrze

Górnik Zabrze, jeden z najbardziej utytułowanych klubów piłkarskich w Polsce, znalazł się w trudnej sytuacji przed dzisiejszym meczem z Wisłą Płock, który może zadecydować o jego przyszłości w Ekstraklasie. Oświadczenie klubu na temat pozycji trenera Bartoscha Gaula wywołało burzę komentarzy i żartów ze strony innych klubów, a prezes Górnika, Adam Matysek, musiał tłumaczyć niefortunne zachowanie Lukasa Podolskiego, gwiazdy zespołu.

W oświadczeniu Górnika Zabrze podano, że „Trener Bartosch Gaul przygotowuje drużynę do piątkowego meczu. Mecz z Wisłą Płock jest dla Górnika bardzo ważny, a praca trenera Bartoscha Gaula zweryfikowana będzie po piątkowym spotkaniu”. W odpowiedzi na ten komunikat, kluby takie jak Ruch Chorzów, Polonia Warszawa oraz siatkarski Barkom-Każany Lwów opublikowały żartobliwe oświadczenia na swoich profilach społecznościowych, podkreślając, jak ważne są dla nich ich kolejne mecze.

Prezes Górnika Zabrze, Adam Matysek, wystąpił na konferencji prasowej przed meczem z Wisłą Płock, aby wyjaśnić sytuację związku z trenerem Gaul i tłumaczyć niefortunną akcję Lukasa Podolskiego. Podolski, napastnik Górnika i jego największa gwiazda, przypadkowo udostępnił w mediach społecznościowych apel kibiców krytykujący zarząd klubu. Matysek wyjaśnił, że Podolski nie przeczytał całego zaproszenia i chciał tylko pomóc, ale miał problemy językowe, za które przeprosił.

Sam trener Gaul nie chciał komentować swojej sytuacji, ale przyznał, że otrzymał od klubu ultimatum. „Usłyszałem, że z Wisłą Płock musimy wygrać. Może to nie było dosłownie ultimatum, ale właściwie tak zabrzmiało” – powiedział Gaul.

W obliczu trudnej sytuacji klubu i niepewności związanej z jego przyszłością, Lukas Podolski zwrócił się do kibiców, którzy mogą dodać drużynie energii na drodze do utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Dlatego właśnie Podolski postanowił poprosić fanów o wsparcie. W mediach społecznościowych napastnik zamieścił wpis, w którym przekazywał apel kibiców o przyjście na piątkowy mecz z Wisłą Płock. „Chociaż gra nie zachwyca, a w zarządzie siedzą szuje! Ty musisz być na meczu! Górnik Ciebie potrzebuje” – brzmiał oryginalny apel, który Podolski udostępnił dalej. Później okazało się, że był to niefortunny błąd ze strony Podolskiego.

Niezgrabne zachowanie Podolskiego zostało wyjaśnione przez prezesa Górnika Zabrze, Adama Matyska. „To była bardzo niefortunna akcja Łukasza. W związku z tym odbyliśmy rozmowę i Łukasz wyjaśnił, że nie przeczytał tego zaproszenia do końca. Chciał po prostu pomóc, ale ma troszkę problemów językowych i przeprosił” – poinformował Matysek.

W piątkowy wieczór, Górnik Zabrze zmierzy się z Wisłą Płock w meczu, który może okazać się kluczowy dla losów drużyny w walce o utrzymanie w Ekstraklasie. Wszystkie strony, zarówno drużyna, trener, jak i kibice zdają sobie sprawę z ciężaru tego starcia. Pomoc kibiców może okazać się decydującym czynnikiem wpływającym na wynik tego meczu.

Sytuacja w Górniku Zabrze jest poważna, a wszystko wskazuje na to, że wynik piątkowego meczu z Wisłą Płock będzie mieć ogromne znaczenie dla przyszłości klubu. Trener Bartosch Gaul, zarząd oraz zawodnicy, w tym Łukasz Podolski, będą walczyć o utrzymanie drużyny w Ekstraklasie, mając nadzieję na wsparcie kibiców w tej trudnej sytuacji.

Czy Górnik Zabrze zdoła wydostać się z opresji i uniknąć spadku? Przed nami emocjonujące rozstrzygnięcia, które na pewno przyciągną uwagę kibiców z całego kraju. Miejmy nadzieję, że wspólnymi siłami zawodnicy, sztab szkoleniowy i kibice pomogą Górnikowi utrzymać się w elicie polskiej piłki nożnej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wiadukt nad DK88 na ulicy Hermisza otwarty dla kierowców

Od 15 marca 2023 roku, kierujący pojazdami mają możliwość korzystania z nowego wiaduktu nad drogą krajową nr 88, usytuowanego wzdłuż ulicy Hermisza. Inwestycja ta została przeprowadzona w ramach projektu „Modernizacja obiektów inżynieryjnych na obszarze miasta Zabrze, podzielonego na etapy”. Realizacja tego przedsięwzięcia umożliwiła wykonanie siódmego etapu tego zadania. Umowa, zawarta w kwietniu poprzedniego roku, opiewa […]

czytaj więcej
ikea zabrze

Zamknięcie zjazdu DTŚ na Porembę, IKEA Zabrze kończy etap budowy

Miejski Zarząd Dróg informuje o zamknięciu zjazdu z DTŚ na Porembę w kierunku Katowic. To następstwo podjęcia przez wykonawcę ostatniego etapu budowy układu drogowego, prowadzonego na rzecz spółek działających pod marką IKEA. Miejski Zarząd Dróg poinformował, że zjazd z DTŚ na Porembę w stronę Katowic został zamknięty dla ruchu kołowego. Decyzja ta jest wynikiem przystąpienia […]

czytaj więcej

Dwaj nietrzeźwi kierowcy w jednym aucie na ulicach Zabrza

W nietypowym incydencie na drodze we wtorek, dwóch nietrzeźwych kierowców zmieniało się za kierownicą pojazdu. Najpierw jeden z nich poruszał się po parkingu centrum handlowego, po czym zamienili się rolami i wyruszyli na ulice Zabrza. Szybko zostali zatrzymani przez policję, która oskarżyła ich o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, a jeden z nich również za […]

czytaj więcej