Napisane przez 5:24 pm Górnik Zabrze, Sport, Ważne w mieście

Górnik Zabrze rozpoczyna przygotowania: Zawodnicy powrócili z urlopów

Po zasłużonym odpoczynku świąteczno-noworocznym, zawodnicy Górnika Zabrze powrócili do treningów, rozpoczynając intensywne przygotowania do nadchodzącej rundy wiosennej. Pierwsze zajęcia odbyły się w poniedziałek, 8 stycznia, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie zespół spotkał się o 9:30 na krótkim briefingu z sztabem szkoleniowym.

Trening w hali MOSiR, położonej zaledwie dwa kilometry od Areny Zabrze, skupiał się na pracy z piłką i zakończył się krótkim meczem wewnętrznym. To pierwszy krok w przygotowaniach do nadchodzących wyzwań, które czekają drużynę w nowym roku.

Następnego dnia zaplanowano dwie sesje treningowe, rozpoczynając od badań krwi i treningu siłowego, a po południu od testów wydolnościowych. To pokazuje, że klub nie traci czasu i od razu wkracza w intensywny etap przygotowań.

W najbliższy weekend zawodnicy Górnika zostaną podzieleni na dwa zespoły. Jeden z nich uda się do Niemiec, aby wziąć udział w turnieju halowym w Gummersbach, podczas gdy drugi zespół zmierzy się z rywalami w katowickim Spodku. To będzie pierwszy poważny test formy drużyny przed startem rundy wiosennej.

źródło informacji oraz zdjęcia: gornikzabrze.pl / foto: facebook.com/GornikZabrzeSA

Visited 142 times, 1 visit(s) today
Zamknij