Napisane przez 5:49 pm Ciekawostki

Jak działa bruzdownica? Dowiedz się, jak wybrać najlepszy model

Fachowcy zajmujący się instalacjami wykorzystują na co dzień wiele narzędzi. Jednym z najpopularniejszych jest bruzdownica. Pozwala szybciej i efektywniej wykonywać nawet zaawansowane prace. Jak działa to elektronarzędzie i jak je wybrać? Czytaj dalej – wyjaśniamy.

Czym jest i jak działa bruzdownica?

Bruzdownica to funkcjonalne elektronarzędzie, dzięki któremu możliwe jest przygotowanie równych wgłębień i szczelin w rozmaitych materiałach. Właśnie dlatego urządzenie to znajduje szerokie zastosowanie szczególnie podczas planowania i prowadzenia przeróżnych instalacji. Za pomocą bruzdownicy można wykonać np. rowki pod kable i rury.

Z bruzdownicy chętnie korzystają nie tylko instalatorzy – może być też stosowana w kamieniarstwie czy szeroko pojętym budownictwie. Urządzenie jest wyposażone w silnik elektryczny napędzany tarczami diamentowymi, dzięki któremu osiąga dużą moc. Między tarczami znajduje się odstęp. Jest on regulowany za pomocą tulejek dystansowych.

Jak wybrać najlepszą bruzdownicę?

Wybór bruzdownic jest ogromny. Jaki model sprawdzi się więc najlepiej? Przede wszystkim dopasowany do Twoich potrzeb i charakteru wykonywanych prac. Poszczególne urządzenia różnią się między sobą parametrami technicznymi. Najważniejszym jest moc bruzdownicy. Musi być dostosowana do powierzchni, jaką zamierzasz ciąć, a także do głębokości otworów, które zamierzasz wykonać. Równie istotna jest średnica tarcz. Powinna być dopasowana nie tylko do opracowywanego materiału, ale także do parametrów wykonywanych narzędziem rowków czy kanałów.

Wybierając bruzdownicę, zwróć też uwagę na prędkość obrotową urządzenia. To właśnie ten parametr wpływa na efektywność i szybkość pracy. Warto wiedzieć, że prędkość obrotowa jest w dużym stopniu zależna od średnicy tarcz. Im większa średnica, tym mniej obrotów na minutę będzie mogło wykonać urządzenie.

Gdzie możesz kupić bruzdownicę?

Wybierając bruzdownicę, koniecznie zwróć uwagę na komfort użytkowania. Urządzenie nie powinno być zbyt lekkie, ale nie może być też ciężkie. Przyjmuje się, że optymalna waga narzędzia nie powinna przekraczać 8 kg. Dobrej jakości bruzdownica powinna być też relatywnie tania w eksploatacji. Takie elektronarzędzia są dostępne np. w e-sklepie TechCenter, w kategorii: https://techcenter.pl/bruzdownice. Znajdziesz tam bruzdownice z wymiennymi tarczami, które zdecydowanie będą służyć Ci długi czas. Celuj w urządzenia znanych i polecanych w branży producentów. To gwarancja niezawodności i bezawaryjnej pracy.

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Zamknij