Napisane przez 2:20 pm Ciekawostki

Jak regularnie należy sprzątać całe biuro?

Utrzymywanie porządku w biurze jest obowiązkiem każdego właściciela firmy. Tę czynność najlepiej powierzyć profesjonalistom, którzy wykorzystują bezpieczne, a jednocześnie skuteczne środki. Warto zaznaczyć, że czyste pomieszczenia zapewniają dużo wyższy komfort pracy, a oprócz tego wpływają na wizerunek. Jak często należy wykonywać sprzątanie biur?

Od czego zależy częstotliwość sprzątania w biurze?

Jeśli czystość jest utrzymywana na odpowiednio wysokim poziomie, pracownicy mogą bez obaw zapraszać potencjalnych i obecnych klientów do siedziby firmy. Regularność sprzątania różni się w zależności od pomieszczenia. Minimum raz w tygodniu należy wyczyścić toaletę. Jest to miejsce, z którego pracownicy korzystają każdego dnia i w największym stopniu gromadzą się w nim bakterie. Jeśli w biurze pracuje więcej osób i tym samym częstotliwość użytkowania toalety jest większa, firma wykonująca sprzątanie biur powinna dbać o czystość w tym pomieszczeniu kilka razy w tygodniu.

Kolejną kwestią jest czyszczenie miejsc wspólnych, takich jak kuchnia. Jeśli pracownicy mają możliwość przygotowywania w niej posiłków, niezbędne jest regularne usuwanie resztek jedzenia. Resztki pokarmów szybko się psują, co powoduje namnażanie się bakterii. W kuchni może też w krótkim czasie pojawić się nieprzyjemny zapach.

Co jeszcze warto wiedzieć o sprzątaniu biur?

Firma sprzątająca powinna przynajmniej raz w tygodniu odkurzyć i umyć podłogi. Częstotliwość zabiegów czyszczących warto zwiększyć w okresie zimowym, bowiem na butach przynoszone są duże ilości piasku, brudnego śniegu oraz innych zanieczyszczeń. Co za tym idzie podłogi brudzą się znacznie szybciej. Raz w tygodniu powinny być też ścierane kurze z powierzchni biurek oraz innych mebli, usuwane pajęczyny oraz dezynfekowane urządzeniu biurowe.

Jeśli chodzi o okna, raczej nie myje się ich częściej niż raz na miesiąc. Co kilka miesięcy można także wyczyścić tapicerkę, dywany oraz kratki wentylacyjne. Profesjonalna firma sprzątająca zarekomenduje nam jak często warto przeprowadzać określone czynności.

Zapraszamy do współpracy! Cetera – sprzątanie biur Wrocław!

Visited 3 times, 1 visit(s) today
Zamknij