Jak regularnie należy sprzątać całe biuro?

Utrzymywanie porządku w biurze jest obowiązkiem każdego właściciela firmy. Tę czynność najlepiej powierzyć profesjonalistom, którzy wykorzystują bezpieczne, a jednocześnie skuteczne środki. Warto zaznaczyć, że czyste pomieszczenia zapewniają dużo wyższy komfort pracy, a oprócz tego wpływają na wizerunek. Jak często należy wykonywać sprzątanie biur?

Od czego zależy częstotliwość sprzątania w biurze?

Jeśli czystość jest utrzymywana na odpowiednio wysokim poziomie, pracownicy mogą bez obaw zapraszać potencjalnych i obecnych klientów do siedziby firmy. Regularność sprzątania różni się w zależności od pomieszczenia. Minimum raz w tygodniu należy wyczyścić toaletę. Jest to miejsce, z którego pracownicy korzystają każdego dnia i w największym stopniu gromadzą się w nim bakterie. Jeśli w biurze pracuje więcej osób i tym samym częstotliwość użytkowania toalety jest większa, firma wykonująca sprzątanie biur powinna dbać o czystość w tym pomieszczeniu kilka razy w tygodniu.

Kolejną kwestią jest czyszczenie miejsc wspólnych, takich jak kuchnia. Jeśli pracownicy mają możliwość przygotowywania w niej posiłków, niezbędne jest regularne usuwanie resztek jedzenia. Resztki pokarmów szybko się psują, co powoduje namnażanie się bakterii. W kuchni może też w krótkim czasie pojawić się nieprzyjemny zapach.

Co jeszcze warto wiedzieć o sprzątaniu biur?

Firma sprzątająca powinna przynajmniej raz w tygodniu odkurzyć i umyć podłogi. Częstotliwość zabiegów czyszczących warto zwiększyć w okresie zimowym, bowiem na butach przynoszone są duże ilości piasku, brudnego śniegu oraz innych zanieczyszczeń. Co za tym idzie podłogi brudzą się znacznie szybciej. Raz w tygodniu powinny być też ścierane kurze z powierzchni biurek oraz innych mebli, usuwane pajęczyny oraz dezynfekowane urządzeniu biurowe.

Jeśli chodzi o okna, raczej nie myje się ich częściej niż raz na miesiąc. Co kilka miesięcy można także wyczyścić tapicerkę, dywany oraz kratki wentylacyjne. Profesjonalna firma sprzątająca zarekomenduje nam jak często warto przeprowadzać określone czynności.

Zapraszamy do współpracy! Cetera – sprzątanie biur Wrocław!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Stacja Diagnostyczna Zabrze Przeglądy

Stacja diagnostyczna For Safety Zabrze – Przegląd Samochodu od Ręki!

Stacja Kontroli Pojazdów w Zabrzu – Twoje Bezpieczeństwo i Komfort to Nasz Priorytet! Kończy się przegląd Twojego pojazdu i szukasz zaufanej stacji diagnostycznej w Zabrzu? Mamy dla Ciebie doskonałą propozycję! Stacja Kontroli Pojazdów For Safety w Zabrzu to miejsce, gdzie profesjonalizm łączy się z pasją do samochodów. Nasza stacja gwarantuje obsługę na najwyższym poziomie. Co […]

czytaj więcej

Książka hobbystyczna, a może kalendarz na 2024? Planujemy świąteczne prezenty

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowa okazja, by podarować najbliższym prezenty, które przyniosą wiele radości i uśmiechu. Upominki zwłaszcza doceniane są wtedy, kiedy mają charakter spersonalizowany. Są wyrazem miłości, przyjaźni, troski i dowodem, że dana osoba jest ważna. Jednak często zdarza się, że wybór odpowiedniego prezentu sprawia trudność.  Lista pomysłów jest okrojona albo ciężko wybrać coś, […]

czytaj więcej

Jak wybrać nowe opony do auta?

Wybór nowych opon do samochodu może wydawać się zadaniem skomplikowanym, zwłaszcza dla osób niezaznajomionych z tajnikami motoryzacji. Odpowiednie podejście do procesu zakupu takiego wyposażenia samochodu ma duży wpływ na komfort i bezpieczeństwo Twojej jazdy, a w dłuższej perspektywie także na oszczędności. Dlatego warto poświęcić mu trochę czasu. Sprawdź, o czym trzeba pamiętać podczas wyboru nowych […]

czytaj więcej