Napisane przez 1:36 am Ciekawostki

Jakie ławki parkowe wybrać – betonowe czy żeliwne?

Ławki są nieodłącznym elementem każdej przestrzeni parkowej czy miejskiej. Większość osób przy ich wyborze zwraca uwagę przede wszystkim na kolorystykę czy grubość drewna. Jednak ogromne znaczenie ma także sam stelaż ławki. Od wielu lat bardzo dużą popularnością na rynku cieszą się ławki parkowe żeliwne. Mają naprawdę sporo zalet. Jakiś czas temu pojawiły się też w sprzedaży ławki betonowe. Czym się charakteryzują? Które z nich warto wybrać?

Czym cechują się parkowe ławki betonowe?

Beton często budzi raczej średnie skojarzenia. Wiele osób utożsamia go z szarością, surowością, mało ciekawymi formami. Jednak w przypadku nowoczesnego betonu architektonicznego wcale tak nie musi być.

Betonowe ławki są nowoczesne i bardzo wytrzymałe. Mogą naprawdę doskonale się prezentować. Trzeba jednak pamiętać o tym, że raczej nie sprawdzą się ustawione przed kościołem czy zabytkowym dworkiem. Są lepszym wyborem w przypadku parków, deptaków czy dworców autobusowych.

Kiedy żeliwne ławki parkowe to najlepszy wybór?

Cały czas bardzo popularne są żeliwne ławki parkowe. Podobnie jak ławki betonowe, można je znaleźć w ofercie sklepu internetowego https://www.architekturaparkowa.pl.

Ławki żeliwne także cechują się dużą wytrzymałością. Są odporne na uszkodzenia mechaniczne. Czasem mówi się, że żeliwo to materiał wieczny, bo nie jest straszna mu korozja. Pod tym względem znacznie wygrywa np. z popularną stalą.

Ławki wykonane z żeliwa doskonale sprawdzają się w zasadzie wszędzie. Doskonale prezentują się nawet w sąsiedztwie zabytków.

Ławki parkowe z oparciem i bez oparcia – które wybrać?

Zarówno ławki parkowe żeliwne, jak i betonowe, dostępne są w sprzedaży w wersji z oparciem i bez oparcia. Każde rozwiązanie ma swoje zalety i wady. Ławki bez oparcia są mniej wygodne, ale tańsze. To dobry wybór w przypadku dworców autobusowych czy przystanków. Z kolei ławki z oparciami są bardziej efektowne pod względem wizualnym. Świetnie sprawdzają się na skwerach i w parkach.

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Zamknij