Napisane przez 2:04 pm Górnik Zabrze, Ważne w mieście

Kibice Górnika przeciwko prezydent Zabrza Mańce Szulik „Koniec polityki w Górniku!”

torcida górnika zabrze

Kibice Górnika Zabrze z Torcidy mieli podczas meczu z Cracovią transparenty wyrażające niezadowolenie z władz miasta.Torcida opublikowała oświadczenie wyjaśniające przyczynę, a teraz zabrzańska prezydent Mańka-Szulik odniósła się do tych kwestii w rozmowie z oficjalną stroną Górnika.

Oto oficjalny komunikat pochodzący z mediów społecznościowych Torcidy:

Odnośnie ostatniego meczu i transparentów, które się na nim pojawiły. Kilka słów wyjaśnienia od nas:
Przez długie lata zarzucano nam układanie się z magistratem i czerpanie finansowych korzyści kosztem Klubu Sportowego Górnik Zabrze.
Dotychczasowe działania zawsze były kierowane w stronę rozwoju klubu, a wspólnym mianownikiem zawsze było dobro Górnika. Dlatego też wspieraliśmy każdy projekt, w którym zapewniano nas, że ma na celu wyprowadzenie ukochanego Górnika na odpowiednie tory (gwarantując w przyszłości sportowy sukces i stabilizację finansową).
Biorąc pod uwagę, jak to się wszystko potoczyło i widząc realną alternatywę, możemy z pełną stanowczością powiedzieć; „PRZYSZEDŁ CZAS NA ZMIANY”!
Nastał odpowiedni moment, by uderzyć pięścią w stół i zrobić to co należy! To co jest słuszne! Koniec polityki na Górniku!
Niech POLITYCY zajmą się POLITYKĄ!
Władze miasta miastem!!!
Cierpliwie czekaliśmy na odpowiedni moment do rozpoczęcia ofensywy i właśnie ten czas nastał. Z tej drogi nie ma już powrotu!
Z kibicowskim pozdrowieniem!
Torcida Górnik
TORCIDA GÓRNIK TO FANATYCY!!!
Nie politycy i słudzy carycy!!!
CDN.

źródło zdjęcia oraz cytatu: https://www.facebook.com/torcidagornik99/

Na pytanie w wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie Górnika Zabrza prezydent Mańka-Szulik odpowiedziała:

– Pytanie:

Niektórzy starają się zarzucać, że Górnika wykorzystuje Pani w celach politycznych…

– Odpowiedź prezydent Zabrza:

Proszę mi wierzyć, że gdyby te wszystkie pieniądze wydane na Górnika i stadion wykorzystać politycznie, to efekt wyborczy byłby znacznie lepszy. Górnik ma kibiców nie tylko w Zabrzu. Wielu z nich nie może głosować. Uważam jednak, że pomimo głosów krytycznych klub jest wartością tego miasta i regionu. Trzeba o niego dbać. Nie robię tego dla efektu politycznego. Proszę zwrócić uwagę, że moi koledzy prezydenci w Chorzowie, Sosnowcu, czy Katowicach wygrywają wybory, a kluby z tych miast, z piękną przecież historią, nie grają w ekstraklasie. Głosy kibiców i miłośników sportu są ważne, ale nie decydujące. I nie dla głosów i poklasku zajmuję się Górnikiem.

Cytowane fragmentu wywiadu pochodzą ze strony: gornikzabrze.pl

Visited 20 times, 1 visit(s) today