Kibice Górnika przeciwko prezydent Zabrza Mańce Szulik „Koniec polityki w Górniku!”

torcida górnika zabrze

Kibice Górnika Zabrze z Torcidy mieli podczas meczu z Cracovią transparenty wyrażające niezadowolenie z władz miasta.Torcida opublikowała oświadczenie wyjaśniające przyczynę, a teraz zabrzańska prezydent Mańka-Szulik odniósła się do tych kwestii w rozmowie z oficjalną stroną Górnika.

Oto oficjalny komunikat pochodzący z mediów społecznościowych Torcidy:

Odnośnie ostatniego meczu i transparentów, które się na nim pojawiły. Kilka słów wyjaśnienia od nas:
Przez długie lata zarzucano nam układanie się z magistratem i czerpanie finansowych korzyści kosztem Klubu Sportowego Górnik Zabrze.
Dotychczasowe działania zawsze były kierowane w stronę rozwoju klubu, a wspólnym mianownikiem zawsze było dobro Górnika. Dlatego też wspieraliśmy każdy projekt, w którym zapewniano nas, że ma na celu wyprowadzenie ukochanego Górnika na odpowiednie tory (gwarantując w przyszłości sportowy sukces i stabilizację finansową).
Biorąc pod uwagę, jak to się wszystko potoczyło i widząc realną alternatywę, możemy z pełną stanowczością powiedzieć; „PRZYSZEDŁ CZAS NA ZMIANY”!
Nastał odpowiedni moment, by uderzyć pięścią w stół i zrobić to co należy! To co jest słuszne! Koniec polityki na Górniku!
Niech POLITYCY zajmą się POLITYKĄ!
Władze miasta miastem!!!
Cierpliwie czekaliśmy na odpowiedni moment do rozpoczęcia ofensywy i właśnie ten czas nastał. Z tej drogi nie ma już powrotu!
Z kibicowskim pozdrowieniem!
Torcida Górnik
TORCIDA GÓRNIK TO FANATYCY!!!
Nie politycy i słudzy carycy!!!
CDN.

źródło zdjęcia oraz cytatu: https://www.facebook.com/torcidagornik99/

Na pytanie w wywiadzie udzielonym oficjalnej stronie Górnika Zabrza prezydent Mańka-Szulik odpowiedziała:

– Pytanie:

Niektórzy starają się zarzucać, że Górnika wykorzystuje Pani w celach politycznych…

– Odpowiedź prezydent Zabrza:

Proszę mi wierzyć, że gdyby te wszystkie pieniądze wydane na Górnika i stadion wykorzystać politycznie, to efekt wyborczy byłby znacznie lepszy. Górnik ma kibiców nie tylko w Zabrzu. Wielu z nich nie może głosować. Uważam jednak, że pomimo głosów krytycznych klub jest wartością tego miasta i regionu. Trzeba o niego dbać. Nie robię tego dla efektu politycznego. Proszę zwrócić uwagę, że moi koledzy prezydenci w Chorzowie, Sosnowcu, czy Katowicach wygrywają wybory, a kluby z tych miast, z piękną przecież historią, nie grają w ekstraklasie. Głosy kibiców i miłośników sportu są ważne, ale nie decydujące. I nie dla głosów i poklasku zajmuję się Górnikiem.

Cytowane fragmentu wywiadu pochodzą ze strony: gornikzabrze.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Działania „NURD” na drogach Zabrza

Termin NURD jest często używany w doniesieniach medialnych na temat działań polskiej policji. Skrót NURD oznacza Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Jest to cykliczna, ogólnopolska akcja polskiej policji mająca na celu poprawę warunków bezpieczeństwa osób bardziej narażonych na poruszanie się po drogach, takich jak spacerowicze, biegacze i rowerzyści. Na śląskich drogach w tym roku doszło do […]

czytaj więcej
kandydat po na prezydenta zabrza

Kogo PO wystawi na prezydenta Zabrza?

Termin wyborów samorządowych w tym prezydenta naszego miasta przesunął się w związku z ustawą przedłużenia kadencji. Przed ustawą do wyborów doszłoby jesienią 2023 roku, stąd można było zaobserwować aktywność obecnych władz w różnych miastach, także w Zabrzu. Obecnie jednak po wdrożeniu ustawy przez rząd kadencja zostaje przedłużona do dnia 30 kwietnia 2024 r. Marek Morowiak […]

czytaj więcej
Pogoda w weekend Zabrze

Pogoda w weekend Zabrze

Prognoza pogody dla Zabrza na ten weekend Najbliższy weekend nie będzie bardzo mroźny, temperatura w ciągu dnia będzie na plusie wahając się od 1°C do 4 °C. W sobotę temperatura wyniesie około maksymalnie 4 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia może padać deszcz. W niedzielę temperatura powinna maksymalnie 2 stopni Celsjusza, za to bez opadów. […]

czytaj więcej
ddd