Kiedy wykonywać kwasy chemiczne na twarz?

Jeszcze nie tak dawno z zabiegów w gabinetach kosmetycznych korzystały Panie zdecydowanie powyżej 30. roku życia. Świadomość dotycząca zmian zachodzących w naszej skórze stale się jednak podwyższa, przez co coraz młodsze kobiety decydują się na wizyty u kosmetologa. Już po 25. roku życia nasz naskórek wykazuje pierwsze procesy starzeniowe. Aby im zapobiec, bardzo często wykonuje się kwasy chemiczne. Kiedy je wykonywać i jakie wybierać? Podpowiadamy.

Kwasy chemiczne – czym są?

Kwasy chemiczne są jednym z najbardziej skutecznych sposobów na szybką ingerencję i regenerację skóry. W kosmetologii najczęściej wykorzystuje się peeling kwasami, które nie tylko złuszczają martwy naskórek, ale również nadają jej bardzo kwaśny odczyn pH. Świetnie sprawdza się w przypadku namnażania się wszelkich bakterii oraz grzybów. Peelingi chemiczne umożliwiają dogłębne oczyszczenie, odżywienie i nawilżenie cery dzięki złuszczaniu naskórka. W przypadku braku oczyszczania pory blokują się, a w nich kumulują z kolei bakterie oraz grzyby.

Kwasy nakładane są na skórę manualnie, dlatego nie ma potrzeby ingerencji igły podczas zabiegu. Są to mieszanki kwasów oraz dodatków stymulujących i witaminowych substancji. Pomagają one zwalczyć nawet najtrudniejsze problemy skórne, można je wykonywać przez cały rok i niemalże na każdej partii ciała. Nawet osoby młode coraz częściej sięgają po kwasy, bowiem wykazują one również działanie anti-aging.

Jakie zalety dają kwasy chemiczne?

Pierwszą i niekwestionowaną zaletą kwasów chemicznych jest prostota i sprawność przeprowadzania zabiegów. Daje on wszechstronne efekty, takie jak złuszczenie martwego naskórka, odpowiedni poziom nawilżenia oraz odżywienia cery. Dzięki nim możemy z łatwością osiągnąć efekt rozświetlonej twarzy. Przydatne będą również w przypadku chęci zmniejszenia trądziku, blizn oraz przebarwień. Świetnie niwelują także stany zapalne skóry. Kwasy chemiczne mogą również stosować osoby z trądzikiem różowatym oraz rumieniem na twarzy.

Przed zabiegiem w gabinecie kosmetologicznym, na około dwa tygodnie, warto unikać intensywnej ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe, gdyż kwasy mogą jej tylko niepotrzebne podrażnić. Z kolei po zabiegu może występować delikatne zaczerwienienie skóry, a przy głębszych peelingach delikatny obrzęk. Bardzo częstym objawem jest również złuszczanie naskórka. Wszystkie wyżej wymienione nie trwają jednak długo, bowiem w ciągu kilku dni ustępują, a skóra wraca do swojego pierwotnego stanu. Nie można jednak zapomnieć o pielęgnacji pozabiegowej. Warto stosować kremy ochronne o wartości SPF 30+ i unikać dużej ekspozycji na słońce przez okres 3 tygodni.

Kwasy chemiczne a przeciwwskazania

Jak każdy zabieg, kwasy chemiczne również mają swoje przeciwwskazania. Takiej formy terapii skóry nie powinny stosować osoby z chorobami autoimmunologicznymi oraz infekcjami skórnymi. Przeciwwskazaniem będzie również intensywna ekspozycja cery na słońce przed, w trakcie oraz po zabiegu. Skóra mocno podrażniona, uszkodzona czy podatna na alergie skórne może nie osiągnąć takich wyników po zabiegu, jak zdrowa i mocna cera. Wykluczeniem będą także doustne terapie pochodnymi witaminy A, czyli retinoidami. Karencja od wykonywania kwasów wynosi wtedy około pół roku. 

Więcej na: www.skwarczynskakosmetologia.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Najlepsze techniki druku na koszulkach dla firm odzieżowych

Spersonalizowane koszulki pozwalają wyrazić swoją osobowość, ale mogą również pomagać w efektywnym budowaniu tożsamości marki. Wszystko zależy od tego, w jakim celu powstają. Istnieje kilka technik, które umożliwiają druk na koszulkach. Przed wyborem konkretnego rozwiązania warto zastanowić się nad rodzajem nadruku, kosztami produkcji, nakładem oraz rodzajem tkaniny, na której grafika ma zostać umieszczona. Dlaczego warto […]

czytaj więcej

Czy Lublin to miasto idealne dla studentów?

Wybór miasta do studiowania jest jedną z najważniejszych decyzji, jakie musi podjąć każdy przyszły student. Lublin jest często uważanym miastem atrakcyjnym dla studentów, dlatego zasługuje na szczególną uwagę. Ale czy jest to miejsce idealne dla studentów? Zależy to od indywidualnych preferencji i potrzeb każdego studenta. Oto kilka powodów, dla których Lublin może być atrakcyjnym miastem […]

czytaj więcej

Najciekawsze serwetki na 18 urodziny

Niby szczegół, a znaczy tak wiele. Serwetki na 18. urodziny, bo o nich mowa, mają niejedno oblicze. Występują w szerokiej gamie wzorów i kolorów, różnią się również nadrukowanymi na nich napisami. Na które serwetki warto szczególnie zwrócić uwagę? W tym artykule znajdziesz odpowiedź! Granatowe serwetki z napisem „Happy Birthday” Zależy Ci na dodatkach, które idealnie […]

czytaj więcej