Napisane przez 1:02 pm Ważne w mieście

Kontrole autokarów na śląsku podczas wakacji – Punkt kontroli w Zabrzu

kontrola autobusu zabrze

Wakacyjny okres przynosi ze sobą wzmożony ruch pojazdów przewożących zorganizowane grupy na wycieczki, obozy i kolonie. Z tego powodu funkcjonariusze służb mundurowych zwracają szczególną uwagę na kontrolę autokarów oraz kierowców przewożących dzieci i dorosłych na letnie wypoczywanie. Przedstawiamy Państwu poniżej spis miejsc kontrolnych dla autokarów województwa śląskiego, wraz z numerami telefonów, pod którymi można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące możliwości przeprowadzenia kontroli pojazdu i kierowcy.

W trakcie okresu wakacyjnego na drogach, w miejscowościach i ośrodkach wypoczynkowych można spodziewać się większej liczby pojazdów niż zwykle. Dlatego też priorytetowym zadaniem służb zajmujących się poprawą bezpieczeństwa drogowego jest zapewnienie sprawnego i bezpiecznego przemieszczania się podróżnych. Policjanci skupiają swoją szczególną uwagę na przestrzeganiu przepisów ruchu drogowego, takich jak ograniczenia prędkości, trzeźwość kierowców, stosowanie pasów bezpieczeństwa oraz właściwe przewożenie dzieci i stan techniczny pojazdów. Szczególnie kontrolowane są pojazdy przewożące pasażerów, zwłaszcza autokary.

Kontrole autokarów, które przewożą zorganizowane grupy osób na wypoczynek, stanowią istotny element dbałości o bezpieczeństwo. Podczas tych kontroli funkcjonariusze sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców, ważne dokumenty oraz stan techniczny pojazdów. Jeśli planujesz zorganizowany wyjazd dla dziecka i chciałbyś mieć pewność, że pojazd jest sprawny, a kierowca wypoczęty i gotowy do podróży, warto skorzystać z wykazu miejsc kontrolnych dla autokarów województwa, który zawiera również zestawienie numerów telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia kontrolnych sprawdzeń pojazdów i ich kierowców.

Najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsze powiadomienie policjantów o planowanym wyjeździe, aby uniknąć długiego oczekiwania na przybycie patrolu. W tym celu przedstawiamy poniżej spis miejsc, w których można dokonać kontroli stanu technicznego autokarów, zgodności wymaganych dokumentów oraz sprawności kierowców. Podczas zgłaszania należy podać:

  • datę i godzinę wyjazdu,
  • miejsce kontroli autokaru (miejsce wyjazdu),
  • liczbę autokarów.

Aby uniknąć powtarzania wielokrotnych zgłoszeń dotyczących kontroli, prosimy o wyznaczenie odpowiedzialnej osoby do zgłoszenia chęci przeprowadzenia kontroli.

Dbając o bezpieczeństwo podróżujących, zalecamy wcześniejsze powiadomienie służb policyjnych o planowanym wyjeździe. Dzięki temu istnieje większa szansa na uniknięcie długiego oczekiwania na przyjazd patrolu. W przypadku wątpliwości dotyczących stanu technicznego autokaru, zgodności dokumentów czy stanu trzeźwości kierowcy, warto skorzystać z wykazu miejsc, gdzie można przeprowadzić kontrole. Zapewnienie bezpieczeństwa podróży jest priorytetem dla wszystkich zaangażowanych służb, dlatego warto skorzystać z możliwości skonsultowania się z nimi i uzyskania szczegółowych informacji na temat kontroli autokarów i kierowców.

Pamiętajmy, że troska o bezpieczeństwo jest wspólnym zadaniem. Zachęcamy wszystkich podróżujących, zwłaszcza zorganizowane grupy, do świadomego i odpowiedzialnego podejścia w trakcie letnich wyjazdów. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, korzystanie z pasów bezpieczeństwa, ograniczenie prędkości i sprawdzenie stanu technicznego pojazdu to kluczowe czynniki, które przyczyniają się do zwiększenia bezpieczeństwa na drodze.

Dlatego też zachęcamy do skorzystania z wykazu miejsc kontrolnych autokarów oraz do przekazania informacji o planowanym wyjeździe służbom odpowiedzialnym za kontrolę ruchu drogowego. Bezpieczne podróże i udane wakacje dla wszystkich uczestników to cel, który osiągniemy dzięki współpracy i wspólnemu zaangażowaniu.

Komedna Miejska Policji
w Zabrzu
Zabrze, ul. Roosevelta 81 (parking przy stadionie Górnika Zabrze) i Zabrze, ul. gen de Gaulle’a 17 (parking przed „Domem Muzyki i Tańca”) 47 854 32 90,

47 854 32 55

źródło: Policja Zabrze

Visited 2 times, 1 visit(s) today
Zamknij