Napisane przez 1:18 pm Koncerty, Ważne w mieście

Bezpłatny Nadzwyczajny koncert w Filharmonii Zabrzańskiej z inicjatywy konsula honorowego Armenii

źródło: UM Zabrze // fot. Pawel JaNic Janicki

Filharmonia Zabrzańska nie kończy swojego artystycznego sezonu, zaskakując melomanów wciąż nowymi muzycznymi perełkami. Już w najbliższą sobotę, dokładnie 24 czerwca o godzinie 17:00, w pięknej siedzibie Filharmonii odbędzie się wyjątkowy koncert, który zapowiada się jako niezapomniane wydarzenie. To inicjatywa konsula honorowego Armenii w Zabrzu, Hraczji Bojadżjana, który z wielkim zapałem organizuje tę niezwykłą uroczystość.

Niezwykłe wydarzenie, które wpisuje się w ,,II Festiwal Kultury Ormiańskiej”, będzie hołdem dla niezrównanego kompozytora Arama Chaczaturiana, z okazji 120. rocznicy jego urodzin. Na scenie wystąpi utalentowana i obdarzona wyjątkowym wyczuciem skrzypaczka Aleksandra Zientek, która zaprezentuje I część niezwykłego ,,Koncertu skrzypcowego d-moll” autorstwa wspomnianego ormiańskiego geniusza.

Nie zabraknie również innych dzieł tego wybitnego kompozytora, które z pewnością znane są Państwu ze swojej charakterystycznej melodii, żywiołowej rytmiki oraz soczystych barw. Oczekuje Państwa magiczna muzyka z baletu ,,Gajane” oraz uwodzicielski walc z ,,Maskarady”.

Na repertuarze koncertu znajdą się również kompozycje Stanisława Moniuszki, który swoimi utworami wzrusza serca wielu melomanów. Nie mogło zabraknąć uwertury koncertowej ,,Bajka” oraz roztańczonego mazura z opery ,,Straszny Dwór”.

Wirtuozowskie popisy zabrzańskich filharmoników będą umiejętnie kierowane przez ich dyrektora, utalentowanego Sławomira Chrzanowskiego.

Zapraszamy Państwa serdecznie do uczestnictwa w tym niepowtarzalnym wydarzeniu. Warto podkreślić, że wstęp na sobotni koncert jest całkowicie bezpłatny. Nie przegapcie okazji, by zanurzyć się w magicznym świecie dźwięków i oddać się muzycznej uczcie.

źródło: UM Zabrze

Visited 5 times, 1 visit(s) today
Zamknij