Napisane przez 4:47 pm Ciekawostki

Na czym polega praca konsultanta ślubnego?

Dzień ślubu i wesela bywa najpiękniejszym momentem w życiu wielu par. Czy może być coś lepszego niż praca związana z organizacją takiej uroczystości? Trzeba pamiętać, że za wspaniałym i niezapomnianym efektem kryje się wiele godzin ciężkiej i wymagającej pracy. Z czym wiąże się zawód konsultanta ślubnego i kto odnajdzie się w tej profesji?

Konsultant ślubny – specyfika zawodu

Wedding planner lub po polsku – konsultant ślubny, to osoba, która przede wszystkim ma odciążyć młodą parę w przygotowaniach, a często całkowicie przejąć organizację ślubu i wesela. Większość z nas chce, aby ten dzień był wyjątkowy, jednak nie wszyscy potrafią i chcą zająć się przygotowaniami do tej imprezy. Nic dziwnego, bo wiąże się to z wieloma formalnościami i obowiązkami. Trzeba znaleźć odpowiednią lokalizację, zdecydować pomiędzy hotelem, restauracją albo innym, bardziej nietypowym miejscem. Ważny jest wybór menu lub cateringu, tak, by goście byli zadowoleni. Do tego dochodzi oprawa – wizualna i muzyczna, a także inne atrakcje. Nie należy zapominać o fotografie czy operatorze, który uwieczni piękne chwile.

Osobną kwestią jest oprawa uroczystości w kościele lub urzędzie, wybór kreacji, kwiatów, fryzury czy makijażu. Nie należy zapominać o logistyce – transporcie i noclegach gości, czy umowach z podwykonawcami. Ślub i wesele niejednokrotnie przypominają sporej wielkości event. Nic dziwnego, że nad taką imprezą musi czuwać profesjonalista. Jest nim właśnie konsultant ślubny.

Szkolenie na konsultanta ślubnego znajdziesz na: https://emtg.pl/

Obowiązki wedding plannera

W zależności od potrzeb młodej pary, konsultant ślubny może zająć się częścią obowiązków związanych z organizacją ślubu i wesela lub całością przygotowań. Tak naprawdę wszystko zależy od umowy, którą zawrzemy. Wyszczególnienie określonych zadań jest w pracy wedding plannera bardzo istotne. Pomoże to uniknąć nieporozumień czy rozczarowań. Konsultant ślubny często pełni rolę powiernika, ponieważ przygotowania rodzą wiele emocji. Ważne jest jednak zachowanie profesjonalizmu i granic, w których będziemy się poruszać.

Kompetencje konsultanta ślubnego

Wedding planner to osoba, która musi wykazywać się doskonałymi zdolnościami organizacyjnymi. Niezbędna jest jednak elastyczność. Nawet najbardziej doświadczony specjalista nie przewidzi niektórych sytuacji. Chodzi o to, aby umieć podejmować decyzje i wybrnąć z zaskakujących okoliczności. Konsultant ślubny powinien świetnie dogadywać się z ludźmi. Chodzi tu oczywiście nie tylko o klientów, ale również podwykonawców.

Przyszłość w tym zawodzie wielokrotnie zależy od rekomendacji oraz wypracowanych relacji z kontrahentami. Czymś, co wydaje się niezbędne w tej pracy, jest także wyczucie smaku. Konsultant często doradza w kwestii wizerunku młodej pary czy wystroju kościoła i sali weselnej. Warto także być na bieżąco z trendami w branży ślubnej. Śledzić nowinki i z wyczuciem wybierać te, które pasują do konkretnego klienta. Nie obędzie się także bez kreatywności. Każda młoda para chce być potraktowana wyjątkowo i mieć jedyną w swoim rodzaju uroczystość.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij