Napisane przez 4:19 pm Z regionu

Policja Katowic zatrzymuje mężczyznę za wyłudzenie metodą „na policjanta”

Katowiccy kryminalni wpadli na trop mężczyzny podejrzewanego o przynależność do grupy oszustów specjalizujących się w wyłudzeniach, w tym metodą „na wnuczka” oraz „na policjanta”. Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach namierzyli 20-letniego mieszkańca Siemianowic Śląskich w centrum miasta, wraz z trójką jego kolegów w wieku od 21 do 27 lat. Grupa ta została zatrzymana tuż po wykonaniu przelewu za granicę w jednym z banków. W porozumieniu z kierownictwem placówki, policjanci zablokowali transakcję, dzięki czemu udało się powstrzymać oszustów przed dalszym działaniem.

Śledztwo wykazało, że dzień wcześniej 20-latek odebrał od pewnej 73-latki z powiatu będzińskiego 129 tysięcy złotych. Kobieta uwierzyła oszustom, którzy przekonali ją, że jej pieniądze są zagrożone kradzieżą i namówili ją do przekazania gotówki na przechowanie policjantom. Zatrzymany mężczyzna miał zadanie przesłać pieniądze do swoich wspólników za granicę.

Śląscy kryminalni odzyskali ponad połowę wyłudzonych pieniędzy, które zatrzymany pozostawił na przechowanie u swojej znajomej. Mężczyzna usłyszał już zarzuty oszustwa, za które grozi kara do 8 lat więzienia. Decyzją prokuratury z Będzina, zatrzymany został objęty policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczenia kraju. Śledczy nie wykluczają dalszych zatrzymań w tej sprawie.

 

źródło: Policja Śląsk

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij