Napisane przez 7:05 pm Gliwice, Z regionu

Gliwice: Rekordowe półrocze: Gliwicka Palmiarnia przyciąga tłumy!

Fot. M.Buksa/UM Gliwice

Rozkwitające serce Gliwic, czyli lokalna Palmiarnia, od lat jest magnesem dla mieszkańców i zwiedzających. Atrakcyjność tego miejsca potwierdzają najnowsze statystyki. W ciągu zaledwie pierwszych sześciu miesięcy 2023 roku przyciągnęła ona 120 389 entuzjastów przyrody.

Usytuowana w malowniczym parku Chopina, Palmiarnia Miejska jest klejnotem w centrum Gliwic. To tam możemy podziwiać rzadkie okazy flory i fauny, które zapierają dech w piersiach. Od pachnących cytrusów, poprzez przyprawowe rośliny, aż po niezwykłe kaktusy i majestatyczne palmy. A dla miłośników życia podwodnego, przygotowano tematyczne akwaria. Wśród nich, w pawilonie akwarystycznym, królują ryby z tak odległych miejsc jak Amazonka czy Tanganika, ale także z rodzimych rzek oraz tajemniczych strumieni Azji południowo-wschodniej.

Dane mówią same za siebie. W pierwszym półroczu 2023 roku odnotowano 120 389 wizyt, podczas gdy w całym 2022 roku liczba ta wynosiła 178 836, a w trudnym roku 2021 – podczas szczytu pandemii – 77 031. To wyraźny dowód na rosnącą popularność tego miejsca wśród gliwiczan i gości z innych zakątków świata.

źródło: UM Gliwice

Visited 7 times, 1 visit(s) today
Zamknij