Napisane przez 4:35 pm Z regionu

Śląscy policjanci rozbijają hazardowy proceder

Od 2014 roku śląska policja zajmująca się zwalczaniem przestępczości gospodarczej prowadzi jedno z największych i najbardziej zawiłych w kraju śledztw w sprawie organizowania nielegalnych gier hazardowych. Śledczy zatrzymali już 50 podejrzanych, zlikwidowali 382 nielegalne salony gier i zabezpieczyli 2196 automatów. Dochodzenie dotyczy zorganizowanej grupy przestępczej, która prowadziła nielegalne gry hazardowe i pranie brudnych pieniędzy.

W 2019 roku do policjantów z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KWP w Katowicach dołączyli funkcjonariusze ze Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach, co pozwoliło na przeprowadzenie akcji, podczas której zabezpieczono dokumentację, elektroniczne nośniki danych, gotówkę oraz nielegalne automaty. Jednak był to tylko początek sprawy, która jest jedną z największych w Polsce.

W ciągu trwającego kilka lat śledztwa policjanci przesłuchali ponad 1000 osób i przeanalizowali ponad 100 nośników informatycznych oraz ewidencję księgową. Udało im się ustalić mechanizm i skalę przestępczego procederu oraz hierarchię w grupie. Zyski uzyskane z nielegalnego hazardu oszacowano na ponad 157 milionów złotych, które podejrzani lokowali m.in. w nieruchomościach i spółkach.

Dotychczasowa współpraca policji i urzędu celno-skarbowego doprowadziła do zatrzymania 50 podejrzanych oraz zabezpieczenia ich majątku o wartości ponad 25 milionów złotych. Policjanci zlikwidowali 382 nielegalne salony gier i zabezpieczyli 2196 automatów. Wielki materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zarzutów związanych z udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej, organizowaniem nielegalnych gier hazardowych i praniem brudnych pieniędzy. 10 osób trafiło do aresztu, a pozostałe objęto dozorami i zakazami kontaktowania się ze sobą. Podejrzanym grozi kara do 15 lat więzienia.

źródło: Policja Śląsk

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij