Napisane przez 9:14 pm Bytom, Z regionu

Policja z Bytomia przechwyciła kontrabandę papierosów i tytoniu

Policja z Bytomia przeprowadziła kolejną skuteczną akcję zwalczającą przestępczość gospodarczą. Funkcjonariusze przechwycili ponad 280 000 sztuk papierosów oraz 20 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Za posiadanie nielegalnych towarów dwóch mężczyzn grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności zgodnie z przepisami Kodeksu Karnego Skarbowego.

Przestępstwo to jest poważnym naruszeniem prawa. Sprzedaż nielegalnych papierosów i tytoniu jest częstym źródłem dochodu dla przestępców, którzy zamiast opłacać wymagane podatki, decydują się na naruszanie prawa. Tym razem, dwaj mężczyźni z Bytomia i Świętochłowic zostali zatrzymani, gdy próbowali przemycić nielegalny towar w swoich samochodach.

W wyniku przeprowadzonej akcji, policja skonfiskowała 283 380 sztuk papierosów oraz 20 kilogramów tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość nielegalnego towaru szacowana jest na ponad 100 tysięcy złotych. Uszczuplenie podatku akcyzowego wpływającego do Skarbu Państwa jest poważnym problemem, który wymaga działań służb państwowych.

Zgodnie z przepisami prawa, osoby handlujące nielegalnymi wyrobami tytoniowymi i alkoholowymi, są karane wysokimi grzywnami oraz pozbawieniem wolności. Jest to ochrona przed działaniami przestępczymi, które negatywnie wpływają na finanse państwa i powodują straty w budżecie.

Policja w Bytomiu aktywnie zwalcza przestępczość gospodarczą oraz działania przestępcze związane z handlem nielegalnymi wyrobami tytoniowymi i alkoholowymi. Dzięki tym działaniom, przestępcy nie mają łatwego życia i w konsekwencji tracą znaczne sumy pieniędzy. Policja jest gotowa do walki z przestępczością i będzie kontynuować swoje działania w tym kierunku.

źródło: Policja Bytom

Visited 7 times, 1 visit(s) today
Zamknij