Napisane przez 12:56 pm Biznes, Ważne w mieście

Politechnika Śląska z nominacją do „Polskiej Nagrody Innowacyjności 2022”

Politechnika Śląska z nominacją do „Polskiej Nagrody Innowacyjności 2022”

Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej zostało nominowane do „Polskiej Nagrody Innowacyjności 2022”, przyznawanej najbardziej innowacyjnym i kreatywnym podmiotom działającym na rzecz rozwoju gospodarczego w Polsce.

Laureatami wyróżnienia są uczelnie, instytuty, firmy i inne instytucje, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych obszarach, m.in. przemysłu, przyczyniając się do wzrostu ekonomicznego naszego kraju. Sam program „Polska Nagroda Innowacyjności” jest prowadzony przez Polską Agencję Przedsiębiorczości oraz redakcje Forum Przedsiębiorczości i Biznes Plus w Gazecie Wyborczej. W tym roku nagroda zostanie przyznana po raz dziewiąty.

– Nominacja do „Polskiej Nagrody Innowacyjności 2022” otrzymana przez CITT bardzo mnie cieszy. Po raz kolejny działania w obszarze wdrażania i promowania innowacji w prowadzonym przeze mnie Zespole Centrum Inkubacji i Transferu Technologii zostały zauważone i docenione – powiedziała dr inż. Magdalena Letun-Łątka, dyrektor Centrum.

Nominacja nie jest pierwszym wyróżnieniem dla jednostki Politechniki Śląskiej od lat współpracującej z biznesem, reprezentując interesy uczelni. Centrum Inkubacji i Transferu Technologii PŚ otrzymało dotychczas m.in.: tytuł „Lidera Innowacji®” 2021, Tytuł laureata oraz Złote Godło w kategorii „QI Services – usługi w najwyższej jakości” dla prowadzonego w CITT – Biura Obsługi Zleceń. Nagrodę indywidualną, tytuł „Ambasadora Innowacyjności w roku 2022” otrzymała dyrektor CITT dr inż. Magdalena Letun-Łątka.

Centrum Inkubacji i Transferu Technologii to jednostka ogólnouczelniana, która działa w celu wsparcia wdrażania rozwiązań tworzonych na Politechnice Śląskiej dla  gospodarki, promowania oferty technologicznej uczelni, zarządzania dobrami intelektualnymi uczelni oraz wspierania pracowników Politechniki Śląskiej w transferze technologii. W zakresie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym CITT  odpowiada za transfer wiedzy lub technologii z Politechniki Śląskiej do przemysłu, a także za pośredniczenie i negocjacje w procesie komercjalizacji. CITT prowadzi doradztwo oraz zapewnia wsparcie administracyjne przy projektach realizowanych przy współpracy z partnerami biznesowymi.

 

Wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas uroczystej gali Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. Do tej pory „Polską Nagrodą Innowacyjności” wyróżnionych zostało kilkadziesiąt najlepszych jednostek badawczo-rozwojowych, uczelni, a także innowacyjnych firm w Polsce.

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij