Politechnika Śląska z nominacją do „Polskiej Nagrody Innowacyjności 2022”

Politechnika Śląska z nominacją do „Polskiej Nagrody Innowacyjności 2022”

Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej zostało nominowane do „Polskiej Nagrody Innowacyjności 2022”, przyznawanej najbardziej innowacyjnym i kreatywnym podmiotom działającym na rzecz rozwoju gospodarczego w Polsce.

Laureatami wyróżnienia są uczelnie, instytuty, firmy i inne instytucje, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych obszarach, m.in. przemysłu, przyczyniając się do wzrostu ekonomicznego naszego kraju. Sam program „Polska Nagroda Innowacyjności” jest prowadzony przez Polską Agencję Przedsiębiorczości oraz redakcje Forum Przedsiębiorczości i Biznes Plus w Gazecie Wyborczej. W tym roku nagroda zostanie przyznana po raz dziewiąty.

– Nominacja do „Polskiej Nagrody Innowacyjności 2022” otrzymana przez CITT bardzo mnie cieszy. Po raz kolejny działania w obszarze wdrażania i promowania innowacji w prowadzonym przeze mnie Zespole Centrum Inkubacji i Transferu Technologii zostały zauważone i docenione – powiedziała dr inż. Magdalena Letun-Łątka, dyrektor Centrum.

Nominacja nie jest pierwszym wyróżnieniem dla jednostki Politechniki Śląskiej od lat współpracującej z biznesem, reprezentując interesy uczelni. Centrum Inkubacji i Transferu Technologii PŚ otrzymało dotychczas m.in.: tytuł „Lidera Innowacji®” 2021, Tytuł laureata oraz Złote Godło w kategorii „QI Services – usługi w najwyższej jakości” dla prowadzonego w CITT – Biura Obsługi Zleceń. Nagrodę indywidualną, tytuł „Ambasadora Innowacyjności w roku 2022” otrzymała dyrektor CITT dr inż. Magdalena Letun-Łątka.

Centrum Inkubacji i Transferu Technologii to jednostka ogólnouczelniana, która działa w celu wsparcia wdrażania rozwiązań tworzonych na Politechnice Śląskiej dla  gospodarki, promowania oferty technologicznej uczelni, zarządzania dobrami intelektualnymi uczelni oraz wspierania pracowników Politechniki Śląskiej w transferze technologii. W zakresie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym CITT  odpowiada za transfer wiedzy lub technologii z Politechniki Śląskiej do przemysłu, a także za pośredniczenie i negocjacje w procesie komercjalizacji. CITT prowadzi doradztwo oraz zapewnia wsparcie administracyjne przy projektach realizowanych przy współpracy z partnerami biznesowymi.

 

Wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas uroczystej gali Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. Do tej pory „Polską Nagrodą Innowacyjności” wyróżnionych zostało kilkadziesiąt najlepszych jednostek badawczo-rozwojowych, uczelni, a także innowacyjnych firm w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Działania „NURD” na drogach Zabrza

Termin NURD jest często używany w doniesieniach medialnych na temat działań polskiej policji. Skrót NURD oznacza Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego. Jest to cykliczna, ogólnopolska akcja polskiej policji mająca na celu poprawę warunków bezpieczeństwa osób bardziej narażonych na poruszanie się po drogach, takich jak spacerowicze, biegacze i rowerzyści. Na śląskich drogach w tym roku doszło do […]

czytaj więcej
kandydat po na prezydenta zabrza

Kogo PO wystawi na prezydenta Zabrza?

Termin wyborów samorządowych w tym prezydenta naszego miasta przesunął się w związku z ustawą przedłużenia kadencji. Przed ustawą do wyborów doszłoby jesienią 2023 roku, stąd można było zaobserwować aktywność obecnych władz w różnych miastach, także w Zabrzu. Obecnie jednak po wdrożeniu ustawy przez rząd kadencja zostaje przedłużona do dnia 30 kwietnia 2024 r. Marek Morowiak […]

czytaj więcej
Pogoda w weekend Zabrze

Pogoda w weekend Zabrze

Prognoza pogody dla Zabrza na ten weekend Najbliższy weekend nie będzie bardzo mroźny, temperatura w ciągu dnia będzie na plusie wahając się od 1°C do 4 °C. W sobotę temperatura wyniesie około maksymalnie 4 stopni Celsjusza, a w ciągu dnia może padać deszcz. W niedzielę temperatura powinna maksymalnie 2 stopni Celsjusza, za to bez opadów. […]

czytaj więcej
ddd