Politechnika Śląska z nominacją do „Polskiej Nagrody Innowacyjności 2022”

Politechnika Śląska z nominacją do „Polskiej Nagrody Innowacyjności 2022”

Centrum Inkubacji i Transferu Technologii Politechniki Śląskiej zostało nominowane do „Polskiej Nagrody Innowacyjności 2022”, przyznawanej najbardziej innowacyjnym i kreatywnym podmiotom działającym na rzecz rozwoju gospodarczego w Polsce.

Laureatami wyróżnienia są uczelnie, instytuty, firmy i inne instytucje, których praca badawczo-rozwojowa znajduje zastosowanie w różnych obszarach, m.in. przemysłu, przyczyniając się do wzrostu ekonomicznego naszego kraju. Sam program „Polska Nagroda Innowacyjności” jest prowadzony przez Polską Agencję Przedsiębiorczości oraz redakcje Forum Przedsiębiorczości i Biznes Plus w Gazecie Wyborczej. W tym roku nagroda zostanie przyznana po raz dziewiąty.

– Nominacja do „Polskiej Nagrody Innowacyjności 2022” otrzymana przez CITT bardzo mnie cieszy. Po raz kolejny działania w obszarze wdrażania i promowania innowacji w prowadzonym przeze mnie Zespole Centrum Inkubacji i Transferu Technologii zostały zauważone i docenione – powiedziała dr inż. Magdalena Letun-Łątka, dyrektor Centrum.

Nominacja nie jest pierwszym wyróżnieniem dla jednostki Politechniki Śląskiej od lat współpracującej z biznesem, reprezentując interesy uczelni. Centrum Inkubacji i Transferu Technologii PŚ otrzymało dotychczas m.in.: tytuł „Lidera Innowacji®” 2021, Tytuł laureata oraz Złote Godło w kategorii „QI Services – usługi w najwyższej jakości” dla prowadzonego w CITT – Biura Obsługi Zleceń. Nagrodę indywidualną, tytuł „Ambasadora Innowacyjności w roku 2022” otrzymała dyrektor CITT dr inż. Magdalena Letun-Łątka.

Centrum Inkubacji i Transferu Technologii to jednostka ogólnouczelniana, która działa w celu wsparcia wdrażania rozwiązań tworzonych na Politechnice Śląskiej dla  gospodarki, promowania oferty technologicznej uczelni, zarządzania dobrami intelektualnymi uczelni oraz wspierania pracowników Politechniki Śląskiej w transferze technologii. W zakresie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym CITT  odpowiada za transfer wiedzy lub technologii z Politechniki Śląskiej do przemysłu, a także za pośredniczenie i negocjacje w procesie komercjalizacji. CITT prowadzi doradztwo oraz zapewnia wsparcie administracyjne przy projektach realizowanych przy współpracy z partnerami biznesowymi.

 

Wręczenie nagród laureatom odbędzie się podczas uroczystej gali Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości. Do tej pory „Polską Nagrodą Innowacyjności” wyróżnionych zostało kilkadziesiąt najlepszych jednostek badawczo-rozwojowych, uczelni, a także innowacyjnych firm w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo. Podział według płci i wieku: Z całej […]

czytaj więcej

Zabrzański szachista Jakub Seemann zdobywcą złota na Mistrzostwach Europy U-16

Młody talent z Zabrza, Jakub Seemann, uczący się w III Liceum Ogólnokształcącym i reprezentujący barwy klubu Szach Mat Zabrze, zdobył prestiżowe pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Te ważne zawody miały miejsce we wrześniu w rumuńskiej Mamaji. W rywalizacji, w której uczestniczył Jakub, rywalizowało ze sobą 91 zawodników […]

czytaj więcej