Napisane przez 4:14 pm Ważne w mieście

Pożar mieszkania w Zabrzu na Niepokólczyckiego 34. Szybka akcja strażaków

Pożar mieszkania w Zabrzu na Niepokólczyckiego 34
Pożar mieszkania w Zabrzu na Niepokólczyckiego 34

fot. KM PSP Zabrze

W dniu 6 kwietnia 2023 r. o godzinie 9:32 służby straży pożarnej z Zabrza otrzymały zgłoszenie dotyczące pożaru w mieszkaniu zlokalizowanym przy ulicy Niepokólczyckiego 34.

W odpowiedzi na zgłoszenie, na miejsce natychmiast skierowano 4 zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej. Po dotarciu na miejsce zdarzenia, stwierdzono, że w kuchni mieszkania usytuowanego na pierwszym piętrze, znajduje się płonące wyposażenie. Uzyskane na miejscu informacje wskazywały, że wszyscy mieszkańcy zdążyli opuścić budynek przed przybyciem służb.

Działania podejmowane przez strażaków obejmowały zabezpieczenie okolicy oraz wtargnięcie do płonącego lokum w celu natychmiastowego ugaszenia pożaru. W trakcie akcji, wewnątrz palącej się kuchni odkryto butlę gazową, którą konieczne było usunąć na zewnątrz budynku, aby uniknąć eksplozji. Po wydobyciu butli i opanowaniu sytuacji, strażacy z Zabrza schładzali ją na zewnątrz.

Szybkość oraz sprawność przeprowadzonej akcji ratowniczo-gaśniczej przyczyniły się do zapobieżenia ewentualnemu wybuchowi butli gazowej oraz przeniesieniu ognia na sąsiadujące mieszkania.

W rezultacie zdarzenia, mieszkaniec lokalu, w którym wystąpił pożar, został przetransportowany przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala w celu dalszej obserwacji.

źródło: gov.pl / KM PSP Zabrze

Visited 9 times, 1 visit(s) today
Zamknij