Przyszłość Górnika Zabrze: Nowy inwestor na horyzoncie?

górnik zabrze inwestor

Miasto Górnik Zabrze, 14-krotny mistrz Polski, od dawna utrzymuje się w rękach miasta. Jednak najnowsze doniesienia sugerują, że ta sytuacja może się wkrótce zmienić. Piotr Koźmiński, znany dziennikarz sportowy z WP SportoweFakty, informuje, że na horyzoncie pojawiła się nowa atrakcyjna opcja dla tego utytułowanego polskiego klubu.

W piątek Górnik Zabrze zremisował 1:1 z Widzewem Łódź w ramach 5. kolejki PKO Ekstraklasy. Jednak to, co wydarzyło się nie tylko na boisku, ale także w kuluarach, przyciągnęło uwagę. Na trybunach stadionu zjawił się bowiem tajemniczy biznesmen z zamiarem przejęcia klubu.

Nieco wcześniej już pojawiały się spekulacje na temat przyszłego właściciela Górnika Zabrze. Wśród kandydatów wymieniano Bogdana Kmiecika, lokalnego przedsiębiorcę, który jest już właścicielem oraz prezesem klubu Górnika w piłkę ręczną. Z jego inicjatywy klub ten zyskał pozycję trzeciej siły w kraju.

Ostatnie informacje z WP SportoweFakty nie ujawniają nazwiska nowego zainteresowanego inwestora. Wiadomo jednak, że jest to osoba mieszkająca poza granicami Polski, ale prowadząca tu swoje interesy. Według Piotra Koźmińskiego, nowy podmiot jest gotów zainwestować znaczne środki finansowe nie tylko w pierwszy zespół, ale również w akademię i rozbudowę infrastruktury klubu.

To nie pierwsza taka sytuacja. Wcześniej pojawiały się spekulacje o potencjalnych nabywcach Górnika. Bogdan Kmiecik był jednym z nich, ale nie jedynym. Firma Panattoni oraz FoodCare również były zainteresowane przejęciem klubu. Pierwsza z nich stała się sponsorem Widzewa Łódź, natomiast druga nie udzieliła komentarza na ten temat.

Wciąż pozostaje pytanie, co dalej z Górnikiem Zabrze? Czy nowy właściciel przejmie kontrolę nad klubem? Wielu kibiców wyczekuje odpowiedzi na te pytania. Jak się okazuje, niebawem możemy spodziewać się oficjalnego stanowiska w tej sprawie. WP SportoweFakty dąży do uzyskania komentarza od prezydent miasta, Małgorzaty Mańka-Szulik. Czy to rzeczywiście nadejdzie nowy etap w historii Górnika Zabrze? Odpowiedź na to pytanie jest na wyciągnięcie ręki.

źródło: sportowefakty.wp.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

19-latek z Zabrza przekroczył znacznie prędkość

Młody kierowca w Zabrzu postanowił zignorować przepisy ruchu drogowego, przekraczając dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o aż 50 km/h. Ten 19-latek musiał zapłacić za swoją brawurę wysokim mandatem oraz został pozbawiony prawa jazdy na trzy miesiące. Policjanci z Zabrza przypominają o konieczności przestrzegania przepisów i dostosowywania prędkości do panujących warunków. Podczas niedzielnej kontroli na ulicy […]

czytaj więcej

Kto kibicował podczas Wielkich Derbów Śląska? Zaskakujące statystyki z Areny Zabrze!

Ostatnie Wielkie Derby Śląska, które odbyły się w piątek, przyciągnęły pełen stadion kibiców na Arenie Zabrze imienia Ernesta Pohla. Łącznie zgromadziło się tam 22 508 entuzjastów futbolu. W tym artykule postaram się przybliżyć kilka interesujących faktów i danych dotyczących tych, którzy zdecydowali się wspierać swoje drużyny na żywo. Podział według płci i wieku: Z całej […]

czytaj więcej

Zabrzański szachista Jakub Seemann zdobywcą złota na Mistrzostwach Europy U-16

Młody talent z Zabrza, Jakub Seemann, uczący się w III Liceum Ogólnokształcącym i reprezentujący barwy klubu Szach Mat Zabrze, zdobył prestiżowe pierwsze miejsce w Mistrzostwach Europy w szachach klasycznych w kategorii do lat 16. Te ważne zawody miały miejsce we wrześniu w rumuńskiej Mamaji. W rywalizacji, w której uczestniczył Jakub, rywalizowało ze sobą 91 zawodników […]

czytaj więcej