Napisane przez 6:09 pm Pyskowice

Pyskowice: 20 lat Polski w Unii Europejskiej – jubileuszowe obchody w Pyskowicach

1 maja tego roku Pyskowice staną się areną wyjątkowych obchodów jubileuszu 20-lecia przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Tego dnia, już od godziny 15:00, mieszkańcy oraz goście będą mogli uczestniczyć w rodzinnych festynach, które rozpoczną się w atmosferze piknikowej na lokalnym rynku.

Zaplanowano szereg atrakcji, z których początkiem będzie wernisaż prac konkursowych zatytułowanych „Inwestycje z gwiazdką, czyli jak Europa pomaga rozwijać Pyskowice”. Uroczystość wręczenia nagród laureatom konkursu zapowiedziana jest na godzinę 15:00. Pół godziny później zaplanowano wykonanie „Ody do radości” – hymnu Unii Europejskiej, połączone z symbolicznym wypuszczeniem balonów oraz poczęstunkiem dla wszystkich uczestników.

Kulminacyjnym punktem dnia będzie koncert „Podróż wspomnień – gala muzyki filmowej”, który odbędzie się o godzinie 18:00 w Stacji Kultury przy ulicy Wolności 16. Na scenie wystąpi znany zespoł Appassionata Ensemble, zapewniając niezapomniane muzyczne emocje.

Wydarzenie odbędzie się pod honorowym patronatem europosła Łukasza Kohuta, co podkreśla wagę i rangę tego wydarzenia. Jest to doskonała okazja, by świętować i przypomnieć sobie o wszystkich korzyściach, jakie niesie ze sobą członkostwo w Unii Europejskiej, a także o roli, jaką Polska odgrywa na arenie międzynarodowej.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz gości do wspólnego świętowania tego ważnego dla każdego Polaka dnia. To doskonały moment, aby zintegrować się z lokalną społecznością, a także cieszyć się wspólnymi sukcesami i planować przyszłość na kolejne lata w Unii Europejskiej.

źródło: pyskowice.pl

Visited 54 times, 1 visit(s) today
Zamknij