Uzupełniający nabór wniosków o środki z KFS na kształcenie pracowników i pracodawców: 4-6 wrześni

Powiatowy Urząd Pracy informuje o nadarzającej się okazji skorzystania z możliwości dodatkowego składania wniosków o przyznanie środków z Rezerwy Krajowego Funduszu Szkoleniowego na cele związane z dalszym kształceniem pracowników oraz pracodawców. W dniach od 4 do 6 września tego roku odbędzie się niewątpliwie wartościowa faza zgłaszania się.

Wypełnione wnioski, wraz z wszelkimi niezbędnymi załącznikami, zgodnie z normami obowiązującymi, mają szansę być przedstawione w dwóch formach: tradycyjnej (na papierze) lub nowoczesnej, elektronicznej.

Zachęcamy do złożenia wniosków w odpowiednich realiach czasowych, które obejmują od godziny 08:00 pierwszego dnia okresu naboru aż do godziny 15:00 ostatniego dnia tego czasu. Przyjmujemy zarówno te w wersji papierowej, co do których mamy dwie opcje dostarczenia:

  • bezpośrednio w biurze Urzędu, osobiście, na miejscu (pokój 805)
  • za pośrednictwem dostawcy usług pocztowych.

Pragniemy nadmienić, że jeśli decydujecie się na przesłanie wniosków za pośrednictwem operatora pocztowego, decydująca jest data wpływu do naszej instytucji. Nie mniejsza uwaga powinna być poświęcona tym elektronicznym, którym koniecznie muszą towarzyszyć kwalifikowane podpisy elektroniczne lub zaufane profile. Wybór dróg przekazywania wniosków jest rozległy, wliczając w to platformę praca.gov.pl jako miejsce dołączania ich jako załączniki do „Pisma do Urzędu”, jak również adres kfs@pupzabrze.pl oraz platforma ePAUP.

Niewątpliwie istotne jest, że Urząd uwzględni ewentualne pozytywne rozpatrzenie wniosków od pracodawców, którzy choć nie wpisują się w aktualne priorytety KFS, zostaną objęci wsparciem w przypadku pozostawania nam wolnych środków po uwzględnieniu priorytetowych wniosków.

Mając na uwadze ważność tych działań, chcielibyśmy podkreślić, że zasady dotyczące przyznawania środków pracodawcom z Krajowego Funduszu Szkoleniowego, włączając w to proces składania wniosków oraz ustalanie priorytetów Ministerstwa ds. pracy i Rady Rynku Pracy na bieżący rok, są wyraźnie sprecyzowane w Regulaminie przyznawania środków na cele dalszego kształcenia pracowników i pracodawców, finansowanych z KFS. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://zabrze.praca.gov.pl/-/21598281-nabor-wnioskow-o-przyznanie-srodkow-z-rezerwy-krajowego-funduszu-szkoleniowego-na-ksztalcenie-ustawiczne-pracownikow-i-pracodawcow-w-2023-r. Zachęcamy do dokładnego zapoznania się z zawartymi tam zapisami.

źródło: UM Zabrze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

PUP Zabrze: Nabór wniosków na start w biznesie – nawet 38 000 zł

Osoby, które są zarejestrowane jako bezrobotne w PUP Zabrze, mają teraz szansę na uzyskanie jednorazowego wsparcia finansowego na rozpoczęcie własnej działalności. Taka inicjatywa ma na celu aktywizację osób, które aktualnie pozostają bez pracy. Oto najważniejsze informacje na temat naboru: Termin naboru wniosków: od 11 września (poniedziałek) do 15 września (piątek). Liczba beneficjentów: Wsparcie trafi do […]

czytaj więcej

XI Piknik w Rytmie Firmy: Spotkania Networkingowe w Zabrzańskim Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości

Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości w Zabrzu serdecznie zaprasza na inspirujące spotkania networkingowe, które staną się kluczowym elementem XI edycji Pikniku w Rytmie Firmy. To wyjątkowe wydarzenie, organizowane przez Prezydenta Miasta Zabrze oraz Radę Gospodarczą Przy Prezydencie Miasta Zabrze, odbędzie się 1 września o godz. 16:00 w Arenie Zabrze (Promenada, wejście obok wejścia VIP). Będzie to […]

czytaj więcej

Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców w Zabrzańskim Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości

Zabrzańskie Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości regularnie organizuje bezpłatne szkolenia, które skierowane są zarówno do przedsiębiorców, jak i osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Jakie wydarzenia w Zabrzańskim Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości planowane są w lipcu? Sprawdź poniżej: Zapisz się poprzez formularz online tutaj. źródło: UM Zabrze

czytaj więcej