Napisane przez 7:38 pm Koncerty, Kultura, Ważne w mieście

Nadchodzi XXVIII Międzynarodowy Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego w Zabrzu

Zapraszamy na niezwykłe muzyczne doznania już w nadchodzącą sobotę, 2 września, o godzinie 19:00, kiedy to rozbrzmieje inauguracja XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Organowego im. ks. Antoniego Chlondowskiego w Zabrzu. Przez kolejne cztery pełne pasji weekendy, wnętrza zabrzańskich świątyń ożyją głosami wspaniałego instrumentu królewskiego, podczas gdy artyści z Polski i Włoch wraz z miejscowymi chórami: Resonans con tutti oraz Risonanza Continua, wypełnią przestrzeń dźwiękiem.

To niezwykłe wydarzenie dla melomanów, Międzynarodowy Festiwal Organowy im. ks. Antoniego Chlondowskiego, już wkrótce. Z dumą informujemy, że za organizację tego wyjątkowego spektaklu artystycznego, który cieszy się opieką prezydent Zabrza, Małgorzaty Mańki-Szulik, odpowiada Urząd Miejski w Zabrzu. W rolę dyrektora artystycznego wciela się Waldemar Krawiec, człowiek z pasją i zrozumieniem dla wyjątkowości tego festiwalu.

Ku uciesze serc melomanów, koncert inaugurujący to niezwykłe widowisko muzyczne odbędzie się w Kościele pw. św. Wawrzyńca w Zabrzu-Mikulczycach. Wieczór uświetnią Wiktor Brzuchacz, który opanuje klawisze organów, oraz Róża Lorenc, która wyczaruje dźwięki ze swojego skrzypca. Nie sposób zapomnieć o kulminacyjnym akordzie tego festiwalowego święta – na zakończenie, w kościele pw. św. Krzyża, o godzinie 17:00, arcydzieło zaprezentuje Gianluigi Spaziani, pozostawiając niezatarte piętno w sercach słuchaczy.

Międzynarodowy Festiwal Organowy im. A. Chlondowskiego, zapoczątkowany i kontynuowany z pasją przez znakomitego organistę Waldemara Krawca, wpisuje się w klimat Zabrza – miasta, które szanuje i pielęgnuje dorobek poprzednich pokoleń. Organizowane od niemal trzydziestu lat wydarzenie to interesująca formuła budząca uznanie występami najwybitniejszych wirtuozów muzyki organowej. Piękne wnętrza zabrzańskich kościołów sprawiają, że każdy koncert staje się doświadczeniem szczególnym i wielowymiarowym – mówi o festiwalu prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

źródło: um zabrze

Visited 3 times, 1 visit(s) today
Zamknij