Napisane przez 12:02 am Ważne w mieście

Zatrzymano 9-ciu nietrzeźwych kierowców, rekordzista z 1,5 promilami

Zatrzymano 9-ciu nietrzeźwych kierowców

Zatrzymano 9-ciu nietrzeźwych kierowców

W ciągu ostatnich pięciu dni, zabrzańscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dziewięciu kierowców, którzy prowadzili pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. To zatrważające wyniki działań, które mają na celu ujawnianie i eliminowanie z ruchu kierujących, którzy zagrażają nie tylko swojemu życiu, ale także życiu innych uczestników ruchu drogowego.

Niestety, nietrzeźwi użytkownicy dróg, nie tylko kierujący samochodami, ale także rowerzyści i użytkownicy elektrycznych hulajnóg, stanowią poważne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników dróg. Policja prowadzi intensywne działania, aby przeciwdziałać temu zjawisku. W tym celu prowadzi wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących, w celu ujawniania i eliminowania z ruchu osób, które prowadzą pojazdy po spożyciu alkoholu.

Ostatnia akcja policji, która trwała od piątku do wtorku, przyniosła niestety smutne rezultaty. W ciągu pięciu dni, policjanci zatrzymali dziewięciu kierowców, którzy prowadzili pojazdy będąc pod wpływem alkoholu. Wśród nich było sześciu kierujących samochodami, dwóch rowerami oraz jeden kierujący hulajnogą elektryczną.

Rekordzista zatrzymany został w nocy z soboty na niedzielę na ulicy Kopalnianej. 29-letni obywatel Kazachstanu prowadząc swoją skodę, wypadł z drogi, a samochód przewrócił się na bok. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale po przeprowadzeniu badania stanu trzeźwości okazało się, że miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

Pomimo wielu apeli policji i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierowców, wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby, które wsiadają za kierownicę po spożyciu alkoholu. Każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca stanowi poważne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

źródło: Policja Zabrze

autor: redaktor Kamil Kowalski – Nowiny Zabrzańskie

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij