Napisane przez 7:26 pm Ważne w mieście

19-latek z Zabrza ujęty za kradzież alkoholu

19-letni mieszkaniec miasta usłyszał zarzuty kradzieży alkoholu o wartości ponad 500 złotych.

Według naszych źródeł, mężczyzna był znany lokalnym służbom jako notoryczny złodziej. Z okradania sklepów uczynił sobie bowiem stałe źródło dochodu, odwiedzając je regularnie i skrupulatnie planując każdą kradzież. Wartość kradzionego towaru zawsze wyliczał tak, aby w przypadku wpadki uniknąć zarzutów przestępstwa a jedynie zostać oskarżonym o wykroczenie.

Niestety dla 19-latka, podczas ostatniej wizyty w jednym ze sklepów został zatrzymany przez ochronę. Złodziej nie miał szans na ucieczkę i został przekazany policjantom z Komisariatu I Policji w Zabrzu. W trakcie przesłuchania mężczyzna nie kwestionował swojej winy, co potwierdza jego notoryczne przestępcze postępowanie.

Mundurowi ustalili, że to nie pierwszy raz, kiedy młody mężczyzna dopuszcza się kradzieży. Tym razem jednak, wartość skradzionego alkoholu przekroczyła próg przestępstwa. W związku z tym, że 19-latek miał już na swoim koncie trzydzieści innych kradzieży, które były kwalifikowane jako wykroczenia, odpowie za nie jak za przestępstwo. Kodeks karny przewiduje za kradzież karę do 5 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja Zabrze

Visited 1 times, 1 visit(s) today
Zamknij