Napisane przez 8:15 pm Górnik Zabrze, Sport, Ważne w mieście

Adam Matysek rezygnuje z funkcji prezesa Górnika Zabrze

Jak podaje TVP INFO Były bramkarz reprezentacji Polski w piłce nożnej, Adam Matysek, zrezygnował z funkcji prezesa ekstraklasowego klubu Górnik Zabrze. Informację tę przekazał klub w oficjalnym komunikacie. Kilka dni wcześniej z Górnikiem pożegnał się również dyrektor sportowy Łukasz Milik.

Adam Matysek, który wcześniej pracował w Śląsku Wrocław, objął stanowisko prezesa Górnika Zabrze 16 lutego tego samego dnia, co Łukasz Milik. W momencie objęcia stanowiska przez Matyska, drużyna zajmowała 14. miejsce w tabeli. Miesiąc później szkoleniowcem klubu został Jan Urban.

Podczas listopadowej sesji radni Zabrza zgodzili się na rozpoczęcie procedury sprzedaży klubu, którego samorząd jest większościowym udziałowcem. Urodzony w Piekarach Śląskich Matysek w kadrze zagrał 34 razy. Po zakończeniu kariery był trenerem bramkarzy w Górniku i niemieckim 1.FC Nuernberg.

Podczas niektórych jesiennych meczów na stadionie w Zabrzu kibice Górnika demonstrowali niezadowolenie z pracy władz klubu, zarzucając im nieudolność w poszukiwaniu pieniędzy i brak obchodów 75 urodzin klubu. Górnik Zabrze obecnie zajmuje 9. miejsce w ekstraklasie.

źródło: tvp.info / fot. Getty Images

Visited 75 times, 1 visit(s) today
Zamknij