Napisane przez 7:59 pm Rozrywka, Ważne w mieście

Park Miliona Świateł w Zabrzu przenosi w świat Alicji

Kąpielisko Leśne w Zabrzu zamieniło się w magiczny park świateł z nową ekspozycją „Alicja – Park Miliona Świateł”. Interaktywne iluminacje i instalacje świetlno-muzyczne przenoszą odwiedzających do baśniowej Krainy Czarów z powieści Lewisa Carrolla. Projekt rozświetlania Kąpieliska działa już trzeci rok, ale w tym sezonie organizatorzy zaskoczyli nowym tematem.

W Parku Miliona Świateł na terenie Kąpieliska Leśnego goście mogą podziwiać iluminacje i pokazy świetlne, które zostały zaprojektowane z myślą o rodzinach z dziećmi oraz seniorach. Przygotowano także wiele świetlistych niespodzianek dla zakochanych.

Na odwiedzających czeka 16 stref scenograficznych, na które składa się ponad 200 indywidualnych iluminacji. Cała wystawa została rozświetlona ponad milionem wielobarwnych i energooszczędnych diod LED. Jedną z wielu atrakcji w parku jest labirynt o powierzchni ponad 500 m².

W tym sezonie obowiązują nowe zasady dotyczące biletów. Organizatorzy zrezygnowali z biletów datowanych, umożliwiając korzystanie z nich codziennie podczas trwania wystawy. Na bilety, kupione online od wtorku do czwartku, obowiązuje promocja.

Jesienno-zimową iluminację można odwiedzać od wtorku do niedzieli oraz w poniedziałki – 25 grudnia i 1 stycznia.

źródło: um zabrze

Visited 62 times, 1 visit(s) today
Zamknij